poniedziałek, 21 września 2020 08:44

Jabłka i ich wpływ na nasze zdrowie

Autor Głos 24
Jabłka i ich wpływ na nasze zdrowie

Wiadomo, że zdrowa dieta bez owoców obejść się nie może, wiadomo też, że wśród tych szczególnie cennych dla naszego organizmu znajdują się jabłka. Dlaczego warto włączyć te owoce do swej diety?

Jabłka to wyjątkowe owoce, które z pewnością zasługują na większą uwagę. Są one dość tanie i łatwo dostępne, dzięki czemu z ich wyjątkowej mocy możemy korzystać o każdej porze roku. W książkach kucharskich oraz na portalach kulinarnych znajdziemy liczne przepisy na domowe wypieki, desery i dania obiadowe z jabłkami w roli głównej, dzięki czemu włączenie tych owoców do menu dla nikogo z nas nie będzie większym problemem. A że przy okazji owoce te będą rewelacyjnie wspierać nasz organizm, możemy sporo zyskać. Zdrowa dieta z udziałem jabłek dostarczy nam minimum kalorii i maksimum witamin.

Dzięki zawartości błonnika, te niepozorne owoce mogą rewelacyjnie sprawdzić się w walce z zaparciami, a przy okazji skutecznie ułatwią nam odchudzanie. Regularnie sięgnie po jabłka będzie też mieć świetny wpływ na stan naszego serca, pomoże nam również w walce z miażdżycą oraz zbyt wysokim stężeniem złego cholesterolu. Wiadomo też, że jabłka mogą odegrać istotną rolę w profilaktyce chorób nowotworowych, przy czym wyjątkowo dobrze sprawdzają się w walce z rakiem jelita grubego. Warto też pamiętać, iż jabłka są bardzo dobrym źródłem witaminy C, dzięki czemu łatwiej jest nam utrzymać dobrą formę i chronić się przed wieloma groźnymi infekcjami.

Owoce te przyciągają jednocześnie świetnym smakiem, a pyszne desery i domowe wypieki z ich udziałem na każdym z nas zrobią wrażenie. Jedno jest pewne – im częściej jabłko będzie się pojawiało w naszym menu, tym lepiej dla nas.

______________________

Autor: Martyna Pietruszka, właścicielka bloga kulinarnego https://prostepesto.pl

"Przepis pochodzi z blogu kulinarnego ProstePesto.pl"

Gotowanie - najnowsze informacje