poniedziałek, 27 czerwca 2022 08:20

Jak dbać o zdrowie i dobrą kondycję kota?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak dbać o zdrowie i dobrą kondycję kota?

Choć koty uchodzą za niezależnych samotników, potrzebują właściciela z czujnym okiem, gotowym dostrzec wszelkie nieprawidłowości w ich zachowaniu oraz pomóc zwierzęciu. Jako odpowiedzialni opiekunowie zapewne chcecie, aby Wasz czworonożny przyjaciel miał jak najlepiej. Dlatego koniecznie poznaj kilka prostych wskazówek, które pomogą zagwarantować pupilowi długie, dostatnie życie.

Wyżywienie to podstawa

Zagwarantowanie prawidłowego żywienia to podstawowa forma sprawowania opieki nad zwierzęciem. Należy zadbać, aby jedzenie było jak najwyższej jakości. Jeśli korzystamy z gotowych produktów w szczególności trzeba sprawdzić ich skład. Karma, która nie bazuje przynajmniej w pięćdziesięciu procent na mięsie, jest uzupełniana sztucznymi aromatami, uzależniaczami oraz zbożowymi mieszankami. To wszystko może wywoływać reakcje pokarmowe i alergie. Istotnym jest także, aby mięso, wchodzące w skład karmy, pochodziło od sprawdzonego producenta i nie składało się wyłącznie ze zmielonych chrząstek lub rzeźniczych odpadów. Dlatego jeśli mamy wątpliwości, a nie wszystkie informacje na temat gotowej żywności są jawnie pokazane, należy wziąć pod uwagę, że mogą to być najtańsze półprodukty, ubogie w składniki i surowce mineralne. Przełoży się to na niedobory w organizmie spożywającego karmę zwierzęcia.

Jeśli już, wraz z pupilem, odkryliście najwłaściwszą karmę, którą kot je ze smakiem, warto zadbać o niezbędne akcesoria. Miski dla zwierząt są dostępne przez sklepy online, takie jak Psia Kość (https://sklep-psiakosc.pl/miska-dla-kota). Każdy czworonożny pupil powinien mieć je co najmniej dwie – na pożywienie i na świeżą wodę, do której musi mieć stały dostęp.

Dodatkowe akcesoria

Oprócz niezbędnych przedmiotów dla kota, takich jak miski, pożywienie czy legowiska, warto zaopatrzyć się także w dodatkowe rzeczy i lekko rozpieścić futrzanego podopiecznego. Zaowocuje to bliższą relacją – a także zdrowszym, szczęśliwszym zwierzęciem. „Przez żołądek do serca”; świetnie się sprawdza w przypadku czworonożnych towarzyszy. Bowiem przysmaki są czymś, co zdecydowanie uwielbiają. Dodatkowo, podawanie przysmaków uzupełnia i urozmaica jadłospis kota, i wprawia go w dobry nastrój. Zdrowe przysmaki dla zwierząt możecie kupić m.in. na https://sklep-psiakosc.pl/przysmak-dla-kota. Zawierają nawet do 90% wysokojakościowego mięsa, co korzystnie wpływa na układ pokarmowy tych milusińskich drapieżników. Przysmaki również świetnie się sprawdzą jako nagroda przy tresurze oraz przy wyrabianiu pozytywnych wzorców behawioralnych.

Zabawa a zdrowie psycho-fizyczne zwierzęcia

Koty, mimo że lubią spędzać większość dnia na spaniu, potrzebują również stymulacji. Dotyczy to zwłaszcza kwestii ruchowej zwierząt niewychodzących z domów. Jeśli nie zadbamy o ich kondycję fizyczną, mogą mieć problemy ze stawami i układem wieńcowym, wynikające z otyłości. Warto kupić – albo samodzielnie stworzyć – zabawki, chociażby popularne „wędki”, dzięki którym zwierzę może wyzwolić instynkt polowania, a przy tym i ruszyć się z miejsca.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje