sobota, 3 października 2020 23:13

Jak działa wycena nieruchomości online i czy warto z niej skorzystać? Garść najważniejszych informacji

Autor Artykuł sponsorowany
Jak działa wycena nieruchomości online i czy warto z niej skorzystać? Garść najważniejszych informacji

Choć szacowanie wartości nieruchomości to zabieg, który od lat towarzyszy rozmaitym branżom, to ostatnie lata przyniosły w tej kwestii prawdziwą rewolucję! Coraz większą popularnością – zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i biznesowych, cieszy się wycena nieruchomości online. Jak działa taki proces i czy warto z niego skorzystać? Przedstawiamy garść najważniejszych informacji!

Realna wartość nieruchomości, czyli jaka?

Oszacowanie wartości nieruchomości to zabieg, który potrzebny jest między innymi w przypadku jej zakupu, sprzedaży czy wynajmu. W tego typu sytuacjach wiele osób szuka orientacyjnych informacji w sieci – głównie wśród ogłoszeń o podobnym charakterze. Warto jednak zaznaczyć, że dane te rzadko bywają wiarygodne. Większość z nich jest przesadzona, a część powstaje tylko po to, by zawyżać ceny rynkowe. W takiej sytuacji samodzielne oszacowanie wartości lokalu może okazać się trudne i czasochłonne. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się wycena nieruchomości online, która przeprowadzi Cię przez ten proces w zaledwie kilka sekund!

Wycena nieruchomości online – jak to działa?

Na rynku dostępnych jest kilka podmiotów, które oferują wycenę nieruchomości online. Przyjrzyjmy się temu procesowi na podstawie popularnej usługi urban.one. W tym przypadku szacowanie wartości nieruchomości odbywa się za sprawą modeli matematycznych, opartych na sztucznej inteligencji. Analizuje ona kilka rodzajów danych, które umożliwiają określenie prawdziwej wartości nieruchomości. W efekcie otrzymujesz obszerny raport, który uwzględnia nie tylko wycenę, ale też aspekty takie jak rentowność najmu oraz atrakcyjność i bezpieczeństwo okolicy.

Dane analizowane przez wycenę nieruchomości online urban.one:

W procesie wyceny nieruchomości online modele analizują rozmaite dane. Dlaczego są one bardziej wiarygodne niż oferty rynkowe?

1. Część analizowanych informacji pochodzi z oficjalnych źródeł, takich jak prowadzony przez starostwa Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości.

2. W procesie wyceny ujmowane są również dane unikalne, niedostępne w rejestrach, np. informacje o roku budowy, liczbie pięter czy typie budynku.

3. Modele, które wykonują wycenę nieruchomości online są walidowane wewnętrznie i zewnętrznie – między innymi na podstawie próbek eksperckich opracowanych przez rzeczoznawców z wieloletnim doświadczeniem.

Dlaczego warto skorzystać z wyceny nieruchomości urban.one?

Nie ulega wątpliwości, że wykorzystanie sztucznej inteligencji w wycenie nieruchomości online to dla branży prawdziwy krok milowy! Usługa jest precyzyjna, szybka, ogólnie dostępna i niedroga (39zł)! Dostarcza cennych informacji, oszczędza Twój czas i pomaga ocenić lub stworzyć oferty, które przyniosą Ci najwięcej korzyści.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje