czwartek, 28 stycznia 2021 15:27

Jak obstawiać turniej piłkarski, czyli porady na Euro 2020

Autor Artykuł sponsorowany
Jak obstawiać turniej piłkarski, czyli porady na Euro 2020

Wielkimi krokami zbliża się największa impreza piłkarska na Starym Kontynencie, czyli Mistrzostwa Europy 2020. Kibice i typerzy z niecierpliwością wyczekują na możliwość śledzenia zmagań najlepszych europejskich ekip, tym bardziej, że organizacja turnieju została opóźniona o rok przez pandemię koronawirusa. Jeśli chodzi o obstawianie turnieju piłkarskiego, to technicznie w niczym nie różni się ono od typowania wyników tradycyjnych meczów futbolowych. Imprezy, takie jak EURO – mają jednak swoją specyfikę, która sprawia, że skuteczne typowanie wymusza konieczność wzięcia pod uwagę dodatkowych czynników i okoliczności.

Typowanie EURO 2020 – o czym warto pamiętać?

Typowanie EURO, tak jak i pozostałych turniejów piłkarskich rozgrywanych w podobnej formule, wymaga od obstawiającego zakłady bukmacherskie nieco innego podejścia. Mistrzostwa Europy to bardzo prestiżowa impreza, która odbywa się co cztery lata. Drużyny narodowe przygotowywane są tak, aby w czasie EURO miały szczyt formy, a każdy piłkarz marzy, żeby mieć w swoim CV wywalczenie medalu na ME. Amatorzy zakładów bukmacherskich mogą być więc spokojni o najwyższy poziom zaangażowania zespołów na boisku, mniejsza jest też liczba czynników mających wpływ na końcowy wynik. Wszystko to sprawia, że w trakcie EURO – trudniej o niespodzianki i sensacje, jakie często zdarzają się np. podczas rozgrywek ligowych.

Gra na EURO 2020, czyli jak to dobrze być gospodarzem…

Gra na EURO cechuje się dużą intensywnością i częstotliwością rywalizacji. Jeśli tegoroczne Mistrzostwa Europy odbędą się ostatecznie w zaplanowanej formule, to rozgrywki toczyć się będą aż na 12 europejskich stadionach – od azerskiego Baku do hiszpańskiego Bilbao. Co ciekawe, aż 9 spośród 24 drużyn, będzie miało okazję grać jako gospodarz EURO 2020, przynajmniej w fazie grupowej. Mimo, iż kibice w większości oglądać będą zmagania przed telewizorami i telebimami, to własne „ściany” zawsze pomagają gospodarzom, typerzy powinni więc wziąć to pod uwagę.

Analiza sytuacji w grupie i chłodna kalkulacja

Podczas EURO gra toczy się na dużej intensywności, drużyny grają co kilka dni, a sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Selekcjonerzy mogą dokonywać rotacji i zmian w składach oraz oszczędzać kluczowych piłkarzy na decydujące momenty turnieju. Należy założyć, że dwa pierwsze mecze grupowe każdy zespół zagra na 100% możliwości, ale ostatnia kolejka I fazy EURO 2020 – może być chłodną kalkulacją. Do dalszego etapu turnieju awansują wszystkie drużyny z miejsc 1. i 2. Oraz cztery zespoły w 3. pozycji – z najlepszym dorobkiem punktowym. Drabinka pucharowa została rozpisana już wcześniej, dlatego drużyny mogą starać się „unikać” niektórych rywali albo dążyć do konfrontacji z teoretycznie słabszym rywalem.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Sport

Sport - najnowsze informacje