środa, 23 grudnia 2020 13:34

Jak oczyszczać powietrze w domu lub mieszkaniu? Użyj ozonatora!

Autor Artykuł sponsorowany
Jak oczyszczać powietrze w domu lub mieszkaniu? Użyj ozonatora!

Wiele z bakterii czy wirusów, którymi się zarażamy, przenosi się przez powietrze. Część z nich przez jakiś czas może przetrwać również na różnorodnych powierzchniach, stąd potrzeba – zwłaszcza obecnie – odpowiedniej dezynfekcji. Najczęstszym sposobem na zarażanie wieloma patogenami jest jednak po prostu przebywanie i oddychanie w tym samym miejscu, co osoba zarażona. Nic dziwnego, że konieczne jest odpowiednie oczyszczanie powietrza, a w tym zadaniu od dawna pomagają nam właśnie ozonatory.

Oczywiście można korzystać również z innych metod, a jedną z najpowszechniejszych jest wietrzenie pomieszczeń w momencie, gdy podejrzewamy, że ktoś może być chory i nas zarażać. W zimie jest to jednak zadanie naprawdę mało komfortowe, stąd tym bardziej warto wyposażyć się w odpowiedni sprzęt do oczyszczania i ozonowania powietrza, którym oddychamy.

Ozon – jak pomaga i jak działa?

Cząsteczka ozonu, ze względu na swoją budowę, jest utleniaczem fotochemicznym. Sam ozon, wykorzystywany również ze względu na swoje właściwości aseptyczne, wykorzystywany jest nie tylko do czyszczenia, ale również dezynfekowania czy sterylizacji różnorodnych pomieszczeń. Nie sposób odmówić mu również działań bakteriobójczych, które kluczowe będą właśnie w przypadku takich zadań, jak ozonowanie powietrza. Ozon jest w końcu jednym z najlepszych i najbardziej skutecznych środków odkażających. Jeżeli porównamy go do chloru, w kontekście oczyszczania wody, to będzie on skuteczniejszy nawet 50 razy!

Czym jest ozonowanie mieszkania?

Ozonowanie mieszkania to sposób jego dezynfekcji, jednoczenie bez wykorzystywania do tego środków chemicznych. Ozonowanie mieszkania jednak nie tylko pomoże nam walczyć z różnorodnymi zarazkami, ale również pomoże nam pozbyć się przykrych zapachów, które pojawiają się np. w momencie, gdy posiadamy, zwłaszcza liczne, zwierzęta. Ozonowanie mieszkań i domów staje się obecnie coraz popularniejsze, podobnie jak ozonowanie przestrzeni publicznej.

Ozonowanie mieszkania wskazane jest zwłaszcza, gdy wiemy, że jeden z domowników przebył chorobę, gdy mamy problemy z nieprzyjemnymi zapachami, gdy ma przyjść na świat noworodek, a my chcemy idealnie przygotować do tego mieszkanie. Ozonowanie jest bardzo popularne również w momencie, gdy kupujemy nowy dom lub mieszkanie, lub gdy dojdzie w nim do wycieku gazu, czy innych szkodliwych dla człowieka substancji. Wielu alergików również decyduje się na ozonowanie, gdyż to pomaga pozbyć się z otoczenia problematycznych dla nich substancji i cząsteczek.

Ozonator powietrza – czym jest?

Ozonator powietrza jest po prostu urządzeniem, którego zadaniem jest wytwarzanie ozonu. Gdy korzystamy z usługi ozonowania, stężenie ozonu staje się niebezpieczne dla człowieka, stąd wskazane jest opuszczenie domu czy mieszkania na czas wykonywania usługi, jednak w momencie, gdy korzystamy z ozonatora domowego, możemy być pewni, że ilości generowanego przez niego ozonu są bezpieczne dla domowników i nie zagrażają ich zdrowiu. Dzięki temu ozonowanie może mieć miejsce w momencie, gdy w danym pomieszczeniu przebywamy, co jest skrajnie wygodne i praktyczne.

Jak działa ozonator?

Działanie ozonatora jest naprawdę proste – przekształca ona obecny w pomieszczeniu tlen w ozon. W standardowych warunkach naturalnych ma to najczęściej miejsce podczas wyładowań atmosferycznych, dzięki czemu po burzy możemy poczuć ten specyficzny zapach – to właśnie ozon.

Ozonator – czy warto?

Zdecydowanie tak. Ozonator powietrza to coraz popularniejsze w naszym kraju urządzenie. Jego zadaniem w dużym skrócie jest to, że zapobiega chorobom, pomogą osobom z alergiami czy po prostu oczyszcza powietrze, w którym funkcjonujemy. Ozonatory wykorzystywane są w bardzo różnorodnych przypadkach. Alternatywą dla ozonatora jest oczywiście ozonowanie powierzchni czy mieszkań, jednak jest to usługa droga, za którą będziemy musieli zapłacić za każdym razem, gdy będzie wykonywana.

W wielu przypadkach, aby utrzymać pożądany dla nas efekt, ozonowanie trzeba powtarzać co jakiś czas, dlatego w perspektywie czasu ozonowanie – jako usługa - jest drogie. Inaczej wygląda ta sytuacja, gdy decydujemy się na ozonator – zostaje on z nami na stałe, nie generuje dodatkowych kosztów, a do tego nie sprawia on, że musimy opuszczać dom czy mieszkanie podczas ozonowania, co jest tak bardzo problematyczne dla wielu osób, zwłaszcza obecnie, gdy wyjścia powinniśmy tak bardzo ograniczać.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Sterownikitech.pl

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje