czwartek, 22 kwietnia 2021 12:59

Jak odnowić szklaną fasadę budynku?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak odnowić szklaną fasadę budynku?

Przeszklone budynki to symbol nowoczesności i możliwości architektonicznych XXI wieku. Pozwalają także na cieszenie się słońcem w biurze, dzięki czemu praca przynosi znacznie więcej przyjemności. Niestety, szkło jest drogie w montażu i trudne do utrzymania w doskonałym stanie. Sprawdź, jak odnowić nawet mocno porysowane szyby na fasadzie budynku!

Podstawowa pielęgnacja szklanej fasady

Najważniejszy element pielęgnacji to oczywiście regularne mycie. Usuwa ono zacieki, zakurzenie, a także pozwala kontrolować stan szyb. Na bieżąco możesz zatem wyłapywać wszystkie drobne pęknięcia czy odpryski. W przypadku małej powierzchni najczęściej decyduje się na samodzielne wyczyszczenie okien, jednak nawet gdy nie kosztuje Cię to wiele wysiłku, od czasu do czasu warto zatrudnić do tego celu specjalistów.

Niektórych niedoskonałości po kilku latach nie da się jednak usunąć za pomocą nawet najsilniejszych środków chemicznych. Wszelkiego rodzaju zarysowania, a także graffiti wnikają w strukturę szkła, dlatego nie da się ich pozbyć bez specjalistycznego sprzętu. Jeśli nie chcesz wymieniać od razu całej szyby i zależy Ci na szybkim usunięciu danego uszkodzenia, zainteresuj się usługą polerowania szyb na fasadach budynków.

Najlepszy sposób na usunięcie ubytków – polerowanie szyby

Ubytki w kamieniu lub murze da się stosunkowo łatwo uzupełnić odpowiednio dobranymi fragmentami lub masą szpachlową. W przypadku szkła nie ma niestety materiału, który mógłby w niewidoczny sposób zamaskować zniszczenie, zatem trzeba po prostu usunąć je poprzez zeszlifowanie oraz wypolerowanie poniszczonej powierzchni. Jest to całkowicie bezpieczne, ponieważ podczas polerowania usuwa jedynie niewielką warstwę szkła, co nie stanowi zagrożenia dla jego struktury.

Jak poleruje się szkło na fasadzie budynku?

Da się samodzielnie wypolerować szybę, jednak bardzo łatwo wówczas o niecelowe spowodowanie gorszych uszkodzeń. Możesz też nie uzyskać efektu pełnej przejrzystości, ponieważ szkło zapewne pozostanie w naprawianym miejscu nieco matowe. Warto zatem zaufać specjalistom, którzy znają się na tym, co robią, a także dysponują profesjonalnym sprzętem, odpowiednim do tego rodzaju prac. Szczególnie jeśli chodzi o szyby w trudno dostępnych miejscach.

Proces polerowania szyby rozpoczyna się od jej szlifowania – to ten etap pozwala na usunięcie rys lub graffiti, ponieważ odkrywa niezniszczoną część szkła. Następnie powierzchnia szkła jest wygładzana za pomocą specjalistycznej pasty i maszyny polerskiej w kilku etapach, aż do uzyskania idealnie przeźroczystej szyby.

Czy polerowanie szkła jest tańsze od wymiany?

W wielu przypadkach tak, polerowanie szkła jest tańsze od wymiany całej szyby lub witryny. Szczególnie jeśli chodzi o rysy, zmatowienie lub grafiiti na niewielkiej powierzchni okna. Usługa polerowania mocno zniszczonego (porysowanego) szkła na dużej powierzchni staje się coraz mniej opłacalna. Owszem, jest możliwe jego odnowienie, ale może się wiązać z kosztem podobnym do wymiany całego okna lub szkla.

Wypolerowanie szklanej fasady to świetny sposób na jej odnowienie i zlikwidowanie zniszczeń. Często jest tańszy od wymiany, a przynosi równie dobre efekty. Dowiedz się więcej na polerowanie-szyb.pl!

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje