środa, 23 lutego 2022 11:22

Coś dla miłośników pączków. Tak można połączyć pyszne z pożytecznym

Autor Patryk Trzaska
Coś dla miłośników pączków. Tak można połączyć pyszne z pożytecznym

Tłusty czwartek to bez wątpienia okazja do zawieszania swoich diet. Okazuję się jednak, że można połączyć pyszną przyjemność zajadania pączków z pożytecznym pomaganiem potrzebującym. Jak można się zaangażować? Okazuję się, że to bardzo proste.

Pyszna pomoc

Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych "Parkowa" w Krakowie po raz kolejny postanowiło w tłusty czwartek wraz ze swoimi wychowankami zebrać pieniądze na szczytny cel. Wolontariusze już w środę będą wypiekali pączki, które będzie można zakupić przez platformę eatway. Fundusze zebrane ze sprzedaży pączków trafią na rozbudowę ogródka przy Parkowej 12. – W tym roku naszym celem jest posadzenie drzew owocowych, oraz rewitalizacja ogrodu różanego, gdzie zostanie posadzonych około 50 krzaków jadalnej róży. Jeżeli zostaną nam dodatkowe środki, chcemy je przeznaczyć na zorganizowanie wspaniałego i magicznego dnia dziecka dla naszych wychowanków – mówi Marta Bradshaw z Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych "Parkowa". Jak słyszymy wychowankowie, którzy nierzadko mają aspiracje gastronomiczne, również będą zaangażowani w produkcje słodkości.

Z roku na rok coraz więcej

Tegoroczna akcja nie jest pierwszą taką inicjatywą. Sami organizatorzy mówią, że jest to ich już szósta "pącznica". - Z roku na rok zainteresowanie jest coraz większe. Pączki pieczemy już od środy pączki, a i tak np. w zeszłym roku sprzedaliśmy 100 proc. wypieków. Każda złotówka się liczy, a ludzie mają ogromne serca. - mówi Pani Marta. Zamówione przez Internet ciepłe i pachnące pączki będą czekały na nabywców już w czwartek przy ulicy Parkowej 12. Jeżeli ktoś zdecyduje się na większy zakup (np. kilku pudełek) jest możliwość dowozu. - Bardzo nam pomaga to, że naszymi partnerami są Macro, które dostarczyło nam wszystkie potrzebne składniki, dzięki czemu cały dochód możemy przeznaczyć na szczytny cel. Z kolei dzięki wsparciu Wolt-a możemy bez większych problemów dowieść nasze pączki do tych, którzy zakupią ich więcej - mówi Pani Marta.

Zdecydowana większość z nas będzie chciała w czwartek delektować się smakiem pączków. Jest możliwość, aby połączyć pyszne z pożytecznym i pomóc innym, do czego gorąco zachęcamy.

Z kolei dla tych, którzy nie wiedzą jeszcze gdzie zjeść pączki w Krakowie przygotowaliśmy zestawienie: TUTAJ

Zdjęcie: Facebook Marta Bradshaw

Kraków

Kraków - najnowsze informacje