wtorek, 16 marca 2021 14:30

Jak przywrócić skórze blask na wiosnę

Autor Artykuł sponsorowany
Jak przywrócić skórze blask na wiosnę

Każda z nas marzy o pięknej i gładkiej cerze. Oferta gabinetów kosmetologicznych jest pod tym kątem bardzo bogata. Bez wątpienia peeling kawitacyjny to jeden z bardziej popularnych zabiegów, który charakteryzuje się wyższą skutecznością niż metody stosowane w warunkach domowych. Dowiedz się na czym polega peeling kawitacyjny oraz jak często go powtarzać, aby utrzymać pożądane efekty?

Peeling z zasady polega na usunięciu martwych komórek naskórka, zaś kawitacja oznacza szybką przemianę fazy ciekłej w gazową pod wpływem zmniejszonego ciśnienia. Peeling kawitacyjny jest wykonywany na wcześniej zwilżonej skórze. „Pistolet”, który mamy przykładany do twarzy wykorzystuje działanie ultradźwięków, które oddziałując z cieczą, przekształcają ją następnie w mikropęcherzyki, które pękają i niszczą komórki martwego naskórka oraz nagromadzone zanieczyszczenia i sebum. Zabieg jest bezinwazyjny i bezbolesny - mówi specjalista z Magii dla Ciała Holistic Day Spa oferującego peeling kawitacyjny we Wrocławiu.

Peeling kawitacyjny – dla kogo?

Każda skóra od czasu do czasu wymaga złuszczenia i nie ma tu znaczenia jaką mamy cerę. Peeling kawitacyjny przeznaczony jest dla wszystkich, nie ma żadnych ograniczeń dotyczących wieku czy typu cery. Na pewno zabieg ten jest szczególnie dobry dla osób z cerą problematyczną. Może pomóc w walce z trądzikiem pospolitym i różowatym, niweluje wągry i zaskórniki. Przy skórze mieszanej i tłustej pozwala zmniejszyć pory oraz ogranicza wydzielanie się sebum, więc stopuje efekt nadmiernego „świecenia się” skóry, w szczególności tzw. strefy „T”. W przypadku cery suchej, następuje jej nawilżenie, a nawet wygładzenie drobnych zmarszczek. Podczas regularnego stosowania pozwala również uniknąć przebarwień na skórze. Zabieg peelingu kawitacyjnego można stosować raz w tygodniu, a w najdłuższym przypadku, w okresie od pięciu do sześciu tygodni, choć należy pamiętać, że wszystko zależy od indywidualnych potrzeb danej osoby.

Wskazania do peelingu kawitacyjnego:

  • Przetłuszczająca się skóra, rozszerzone pory i zaskórniki
  • Zmiany trądzikowe
  • Skóra odwodniona
  • Przebarwienia skórne
  • Drobne zmarszczki

Przeciwwskazania:

  • Ciąża
  • Choroba nowotworowa
  • Choroby tarczycy i problemy z niewydolności krążenia
  • Osteoporoza
  • Padaczka
  • Stany zapalne i zakażenia skóry
  • Osoby z metalowymi implantami i z rozrusznikiem serca

Efekty peelingu kawitacyjnego

Oczywiście jak w przypadku wielu zabiegów, tak samo przy peelingu kawitacyjnym, najlepsze efekty osiąga się dzięki regularności. Częstotliwość zabiegu dobierana jest indywidualnie, w zależności od potrzeb klienta. Jest to metoda oczyszczania, więc idealnie nadaje się dla osób zmagających się z nadmiarem sebum, zaskórnikami, rozszerzonymi porami czy zmianami skórnymi w postaci różnego rodzaju wyprysków. Regularne stosowanie peelingu kawitacyjnego pozwala cieszyć się czystą, zadbaną i promienną cerą.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje

Rozrywka