czwartek, 14 marca 2024 10:36

Jak skutecznie korzystać z usługi Szybkie Nadania InPost

Autor Artykuł sponsorowany
Jak skutecznie korzystać z usługi Szybkie Nadania InPost

W dzisiejszych czasach handel elektroniczny odgrywa ogromną rolę zarówno dla prywatnych sprzedawców, jak i firm, które bezpośrednio się nim zajmują. Pojawienie się paczkomatów niewątpliwie zrewolucjonizowało polski rynek, jednak nadawcy wciąż poszukują nowych rozwiązań, które przede wszystkim usprawnią czas i wygodę takiej wysyłki. Przykładem może być tutaj firma InPost, która oferuje bardzo praktyczną opcję Szybkiego Nadania poprzez stronę internetową lub aplikację mobilną. W poniższym poradniku przedstawiamy krok po kroku, jak skorzystać z tej usługi.

Dokładnie sprawdź swoją paczkę

98% paczek dociera do odbiorców w jeden dzień. Tak kapitalna statystyka jest możliwa, jeśli spełnimy wszystkie wymagania, które oczekuje od nas dostawca. O nawet niewielki błąd wcale nie jest trudno, dlatego warto już na samym początku skupić się na odpowiednim doborze opakowania.

Nasza paczka powinna być zabezpieczona za pomocą np. folii bąbelkowej lub styropianu w kartonie o solidnej konstrukcji, nie posiadającym żadnych uszkodzeń. Nie mniej ważny jest jego rozmiar, tak aby nie był ani zbyt ciasny, ani za luźny.

Ostatni etap to zamknięcie naszej paczki. Najlepsza będzie do tego choćby mocna taśma klejąca, jednak wszystko oczywiście zależy od rozmiaru produktu jaki planujemy wysłać. Gdy już będziemy gotowi do wysyłki, to pozostaje nam wybrać opcję: nadaj paczkę.

Szybkie Nadanie przez stronę internetową

Najszybszym sposobem na wysłanie naszej paczki będzie skorzystanie ze strony SzybkieNadania.pl lub aplikacji mobilnej InPost Mobile. W przypadku pierwszej z tych opcji wybieramy opcję: Nadaj paczkę, a następnie w dosłownie kilka minut możemy wygenerować etykietę, którą umieścimy na pudełku lub folii, w której spakowaliśmy zamówienie.

Poniżej przedstawiamy krok po kroku realizację takiej usługi poprzez stronę internetową:

  • Otwórz w swojej przeglądarce adres SzybkieNadania.pl
  • Uzupełnij dane nadawcy i odbiorcy, wybierz formę dostawy oraz rozmiar swojej paczki, a także w jaki sposób ma zostać dostarczona (do wyboru mamy: Paczkomat – Paczkomat lub Paczkomat – Dom/Firma)
  • Zapłać online za wybraną przez siebie usługę
  • Wydrukuj niezbędną etykietę, a następnie umieść ją na swojej paczce (istnieje również opcja na stronie wysyłki bez etykiety, jednak w takim wypadku należy pobrać aplikację)
  • Na sam koniec pójdź do dowolnie wybranego przez siebie urządzenia określanego paczkomatem, gdzie należy zeskanować etykietę. W tej samej chwili automatycznie otworzy się jedna ze skrytek, w której umieścimy paczkę. Widzisz? To naprawdę proste!

Wybór aplikacji mobilnej

Dosłownie jeszcze szybciej możemy zrealizować naszą usługę korzystając z aplikacji InPost Mobile. Jest to niezwykle wygodna opcja i to dostępna 24/7, co jest znakomitym rozwiązaniem dla obecnego szybkiego tempa życia u Polaków.

Dodatkowo, aplikacja pozwala na zdalne otwieranie skrytki urządzenia nazywanego paczkomatem oraz otrzymywanie powiadomień o statusie przesyłki. Wszystko sprawnie i na wyciągnięcie ręki, a sama usługa jest prosta w swojej realizacji.

Nadaj paczkę poprzez InPost Mobile:

  • Zainstaluj aplikację w swoim telefonie.
  • Wybierz ikonkę „Nadaj”.
  • Uzupełnij wszystkie dane: adres nadawcy i odbiorcy, rozmiar paczki, sposób dostawy, a także dane na temat wybranego w okolicy urządzenia paczkomatu.
  • Kolejny krok to opłacenie przesyłki. Jeśli to zrobimy, na naszym ekranie pojawi się 9 cyfrowy kod oraz kod QR.
  • W ostatnim etapie należy pójść do wskazanego urządzenia, gdzie wystarczy wpisać wspomniany kod na czytniku (w aplikacji InPost Mobile możemy również otworzyć skrytkę bez dotykania ekranu – w sekcji Nadawanie). To naprawdę jest błyskawiczne!

W obu przypadkach cały proces wysłania paczki może nam zająć dosłownie kilkanaście minut (o ile najbliższy paczkomat mamy pod domem). W przypadku strony internetowej oraz aplikacji warto wspomnieć o jeszcze jednej opcji. W podsumowaniu znajduje się możliwość zrealizowania kodu rabatowego, który można zdobyć na różne sposoby (m.in. sam InPost często nagradza swoich aktywnych klientów kodami wysyłanymi na maila).

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka