piątek, 16 grudnia 2022 13:16

Jak skutecznie przedłużyć stosunek?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak skutecznie przedłużyć stosunek?

Zbliżenia seksualne mają bardzo duże znaczenie dla związku. Relaksują, poprawiają nastrój, pozwalają lepiej poznać potrzeby przez partnerów. Nie zawsze stosunek satysfakcjonuje obie strony. Częstym problemem jest przedwczesny wytrysk. Niezadowolenie z seksu w związku może prowadzić do coraz gorszych relacji między partnerami. Co zrobić, żeby skutecznie przedłużyć stosunek?

Kiedy seks trwa zbyt krótko?

Partnerzy mają różne doświadczenia i też inne mogą być ich oczekiwania co do zbliżeń. Kiedy stosunek jest wystarczająco długi i satysfakcjonujący? Każdy może mieć inne oczekiwania. Niektórym mężczyznom wydaje się, że zawodzą swoje kobiety. Widzieli filmy erotyczne, w których bohaterzy byli w stanie uprawiać seks przez kilkadziesiąt minut. Czy tego powinni oczekiwać również od siebie?

Przeprowadzono wiele badań dotyczących czasu zbliżenia, który satysfakcjonuje partnerów. Jedno z nich zrealizowano w USA w Penn State University. Zgodnie z wynikami najwięcej przyjemności przynosi stosunek, który trwa od 7 do 13 minut. Dla części uczestników badania wystarczy 3-7 minut, aby byli zadowoleni ze zbliżenia. Oceniono, że seks trwający 10-30 minut jest zbyt długi. Zatem to nie tak, że im dłuższy stosunek, tym lepszy. Jeśli jednak od wejścia do pochwy do ejakulacji mijają 1-2 minuty, to taki seks jest zbyt krótki i nie będzie satysfakcjonować partnerów. Co zrobić, żeby przedłużyć stosunek?

Dłuższe zbliżenia – co zrobić?

Żeby wydłużyć czas stosunku, należy zastanowić się najpierw nad możliwą przyczyną. Często chodzi o styl życia. Warto ograniczyć alkohol, palenie papierosów i postawić na zdrowszą dietę. Powinna być bogata w argininę, cynk i witaminę E. Kolejnym krokiem w jest większa aktywność fizyczna. Dzięki regularnym treningom można m.in. zwiększyć poziom testosteronu, który odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu funkcji seksualnych.

Mężczyźni mogą wyjmować członka z pochwy, kiedy czują, że są blisko ejakulacji. Wtedy należy odczekać kilkanaście sekund i wrócić do uprawiania seksu. Warto unikać szybkich i mocnych pchnięć.

Panowie powinni przetestować prezerwatywy, które opóźniają wytrysk, ale przez nie jakość doznań może być mniejsza dla partnerów. Mężczyźni, którzy mają zaburzenia erekcji, mogą wypróbować środek na potencję dostępny bez recepty, zawierający syldenafil. Może to pomóc panom, którzy mają problemy z utrzymaniem erekcji w czasie stosunku. Wspomniany syldenafil jest substancją, która zwiększa dopływ krwi do członka podczas podniecenia seksualnego.

Jeśli leki dostępne bez recepty nie pomogą, to warto udać się do lekarza. Na początek może to być urolog lub internista, który zaleci kolejne kroki, niezbędne badania i wizyty u specjalistów, z którymi należy się skonsultować. Przyczyną problemu mogą być m.in. poważne schorzenia i dolegliwości, przepracowanie, życie w stresie, kompleksy i nie tylko. Dopiero po ustaleniu powodów problemów specjalista ustali, co należy robić, aby sobie z tym poradzić.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje