poniedziałek, 28 listopada 2022 15:46

Jak ułatwić sobie znalezienie nowej pracy w IT?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak ułatwić sobie znalezienie nowej pracy w IT?

Działasz w branży IT, albo dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie? Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoje CV wyróżni się na tle innych - poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które Ci to umożliwią!

CV dla informatyka? Doświadczenie zawodowe, wykształcenie - i co jeszcze?

List motywacyjny informatyka to uzupełnienie Twojej dokumentacji przy staraniach o pracę

CV dla informatyka? Doświadczenie zawodowe, wykształcenie - i co jeszcze?

Zastanawiasz się, jak napisać profesjonalne CV? W pierwszej kolejności postaw na swoje wykształcenie w IT. Jeżeli bowiem przebranżowiłeś się, a przed laty działałeś w zupełnie innym obszarze - nie zamieszczaj informacji dotyczących zarówno poprzedniego wykształcenia jak i pracy. Wydłuża to tylko rekruterom czas poświęcony na analizę Twojego CV. W jaki bowiem sposób np. doświadczenie w handlu mogłoby przybliżyć Cię do tego, aby odnaleźć się przykładowo na stanowisku junior java developer? Zdobyłeś jednak później tytuł technika informatyka, masz skończone wyższe wykształcenie informatyczne, ukończyłeś kierunkowy kurs - to już musi znaleźć się w CV informatyka! Wskaż także swoje umiejętności programowania. Imponujące CV dla informatyka powinno być także atrakcyjne wizualnie - skorzystaj z profesjonalnych kreatorów.

List motywacyjny informatyka to uzupełnienie Twojej dokumentacji przy staraniach o pracę

Warto także mieć w zanadrzu przygotowany list motywacyjny informatyka. Posiadając odpowiednio skrojone cv i list motywacyjny będziesz przygotowany na każde ogłoszenie o pracę. Nierzadko bowiem zdarza się, że rekruterzy chcą jak najlepiej poznać kandydatów, zanim przedstawią ich potencjalnemu pracodawcy. Cv programisty to nie wszystko!

Pamiętaj o personalizacji listy przed wysłaniem go do firmy, do której aplikujesz. Warto tam wspomnieć o tym, dlaczego chcesz pracować właśnie w tym miejscu - może to będzie możliwość działania przy zagranicznych projektach, albo branży, która jest Ci bliska?

Poprzez wprowadzenie wymogu o załączeniu listy motywacyjnego zyskują okazję do tego, aby dowiedzieć się możliwie jak najwięcej. Jeżeli zawarte tam informacje zachęcą rekrutera do zaproszenia Cię na rozmowę kwalifikacyjną - wówczas będzie to dla Ciebie znak, że odpowiednio przygotowałeś swoje dokumenty. Podczas pisania listu motywacyjnego nie zapominaj o tym, aby wskazać na posiadanie umiejętności miękkich - coraz częściej pracodawcy zwracają uwagę właśnie na te aspekty. Zdobyte doświadczenie jest naturalnie ciągle tak samo ważne, jednak umiejętność współpracy w grupie i komunikacji zyskuje na znaczeniu.

Powyższe wskazówki powinny ułatwić Ci przygotowanie  skutecznego CV i znalezienie wymarzonej pracy!

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje