wtorek, 7 lutego 2023 14:19

Jak używać butli z helem? Najważniejsze informacje

Autor Artykuł sponsorowany
Jak używać butli z helem? Najważniejsze informacje

Jeżeli zależy nam na pięknych i unoszących się dekoracjach, to butla z helem jest produktem must have każdego organizatora eventów. Z jej użyciem w łatwy i prosty sposób możemy napełnić balony helem, które ozdobią każdą imprezę. Jednak, czy wszyscy wiedzą, jak poprawnie używać butli z helem?

Butla z helem do balonów – podstawowe informacje

Hel w butlach wykorzystywany jest w wielu branżach, między innymi w branży eventowej i florystycznej. Za pomocą butli z helem oraz zestawu do pompowania balonów w łatwy i szybki sposób stworzymy dekoracje, które długo będą unosić się w powietrzu.

Hel do balonów jest gazem lżejszym od powietrza i to dzięki tej właściwości balony napełnione helem nie opadają. Butla z helem jest przenośna, dlatego można ją zabierać wszędzie tam, gdzie konieczne będzie jej użycie.

W sklepie internetowym https://sklep-ppoz.pl/pl/c/HEL/497 można zakupić hel w butlach, puste butle oraz zestawy do pompowania balonów. Jeżeli jest to Twoja pierwsza butla z helem, to rozważ zakup całego zestawu. W ofercie dostępny jest jednorazowy zestaw do pompowania balonów oraz zestaw wielorazowego użytku. Koniecznie sprawdź ofertę! Pol-Poż to znany producent butli z helem.

Butla z helem – jak używać?

Butle z helem posiadają znormalizowany gwint, do którego można podłączyć większość reduktorów przeznaczonych do Ar/Co2 (Argon Co2). Jeżeli nie posiadamy takiego reduktora to zestaw w postaci pistoletu, reduktora i węża można zakupić w sklepie internetowym Pol-Poż.

Na początek należy przygotować miejsce pracy i zadbać o odpowiednią przestrzeń. Ustawiamy butlę z helem w wygodnym i komfortowym dla nas miejscu, tak aby praca przebiegała bez zakłóceń. Przygotowujemy odpowiednią ilość balonów, które będziemy napełniać oraz wstążkę lub sznurek, za pomocą którego zawiążemy napełnione helem balony. Przedmioty kładziemy w pobliżu butli, aby mieć je na wyciągnięcie ręki.

Następnie nakładamy balon na reduktor i delikatnie odkręcamy zawór butli. Nie odkręcamy zaworu do jego maksymalnych możliwości, wystarczy kilka ruchów, a od razu usłyszymy gaz wypełniający balon. Napełniamy balon helem do oczekiwanego rozmiaru. Postępujemy tak z kolejnymi balonami, a na koniec zakręcamy butlę z helem.

Po każdym napełnieniu należy pamiętać o zawiązaniu końcówki balonu wstążką lub sznurkiem, tak aby powietrze z niego nie uciekło. I co najważniejsze, jeżeli balony napełniamy helem na świeżym powietrzu, to pamiętajmy, że należy je przywiązać do ciężarka lub innego przedmiotu. Jeśli tego nie zrobimy, to balon z helem wzbije się wysoko w niebo. Co ważne butle z helem są bezpieczne w użyciu.

Balony napełnione helem to dobry pomysł na balony urodzinowe dla dzieci. Ozdobią nie tylko urodziny, ale także imieniny, komunie, chrzciny, 18-stki oraz imprezy karnawałowe.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka