środa, 16 września 2020 09:39

Jak wybrać dobry kompresor do pompowania kół?

Autor Głos 24
Jak wybrać dobry kompresor do pompowania kół?

Kompresor jest urządzeniem umożliwiającym tłoczenie powietrza pod odpowiednim ciśnieniem. Takie sprężarki działają w bardzo prosty sposób.

Powietrze pobierane jest z otoczenia i poprzez tłok trafia do zbiornika. Następnie może zostać pobierane przez rozmaite sprzęty oraz narzędzia. Żeby kupić dobry kompresor, należy szczególną uwagę zwrócić na jego parametry.

Kto najczęściej korzysta z kompresora do kół?

Kompresor umożliwia szybkie i łatwe kontrolowanie poziomu ciśnienia powietrza. Może więc służyć do wielu różnych celów.

W przydomowym garażu urządzenie najczęściej wykorzystuje się do uzupełniania niedoborów powietrza w kołach w samochodzie, ale również można taką sprężarką napompować materac albo zasilać narzędzia pneumatyczne.

Kompresor do pompowania kół jest przydatnym wyposażeniem w takich miejscach jak:

  • warsztat wulkanizacyjny,
  • stacja benzynowa,
  • zakład lakierniczy,
  • domowy garaż.

Dzięki temu, że urządzenie posiada wiele różnych zastosowań, to coraz więcej osób decyduje się na jego nabycie. Bardzo istotną kwestią jest wybór sprężarki odpowiednio przystosowanej do konkretnego celu.

Przy zakupie należy wziąć pod uwagę planowane wykorzystanie oraz własne indywidualne preferencje. Trzeba dokładnie zwrócić uwagę na parametry techniczne, ponieważ tylko to zagwarantuje wydajną i efektywną pracę.

Co sprawdzić przed nabyciem odpowiedniego kompresora?

Pojemność urządzenia

Zakup kompresora zawsze należy rozpocząć od sprawdzenia jego pojemności. Ten parametr będzie decydował o tym, do jakiego rodzaju pracy może zostać wykorzystany. Wybierając sprężarkę do domowych warunków, warto postawić na produkt o pojemności 30 litrów. W zupełności wystarczy do pompowania opon oraz napompowywania materacy. Największą zaletą takiego urządzenia jest o, że ma małe rozmiary i niewielką wagę, Dzięki czemu można go bez problemu przenosić i przechowywać w garażu.

Wydajność i moc

Żeby urządzenie było wykorzystywane efektywnie, musi posiadać odpowiednią wydajność. Do domowych warunków sprawdzi się model o standardowych parametrach technicznych. Podczas zakupu trzeba również zwrócić uwagę na jego moc. Jeśli sprężarka ma służyć tylko w domowym garażu, to spokojnie można wybrać przeciętny model.

Parametry użytkowe

Jedną z najważniejszych właściwości użytkowych kompresora jest jego maksymalne ciśnienie robocze. Musi być ono odpowiednio dopasowane do konkretnego rodzaju pracy, którą chcemy wykonywać za jego pomocą. Do domowego garażu ciśnienie robocze nie musi być wysokie. Aspekt ten jest szczególnie ważny, jeśli decydujemy się na zamówienie sprężarki do zastosowań przemysłowych.

Poziom hałasu

To kolejny bardzo ważny parametr urządzenia, który wpływa na komfort jego użytkowania. Większość standardowych modeli działa dosyć głośno, ale jeżeli kompresor będzie wykorzystywany tylko od czasu do czasu, to nie będzie z tym żadnego problemu. Jeśli sprężarka ma być podstawowym narzędziem codziennej pracy, to warto rozejrzeć się za wyższej jakości kompresorem, który generuje hałas poniżej 50 decybeli.

Rodzaj kompresora

Decydując się na zakup takiego urządzenia należy również wziąć pod uwagę jego rodzaj. Sprężarki dzielone są na olejowe i bezolejowe. W pierwszym przypadku trzeba smarować urządzenie specjalnym olejem. Natomiast w przypadku sprzętu bezolejowego, nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych czynności, ponieważ występują tam tłoki z plastikowymi pierścieniami, które nie wymagają smarowania.

Który kompresor do pompowania kół najlepiej wybrać?

Najczęściej osoby decydujące się na zakup kompresor do domowego garażu wybierają małe urządzenie, które można przewozić w bagażniku. Taki model będzie posiadał różne końcówki, które będzie można podłączyć do gniazda zapalniczki w aucie, dzięki czemu można użytkować urządzenie w każdym miejscu.

Wybierając sprężarkę do pompowania kół własnego auta, najlepiej jest postawić na wydajne urządzenie bezolejowe. Natomiast do warsztatów samochodowych trzeba poszukać sprzętu bardziej zaawansowanego

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje