poniedziałek, 1 lutego 2021 13:58

Jak wybrać konto osobiste w 2021?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak wybrać konto osobiste w 2021?

W życiu każdej osoby dochodzi do takiego momentu, że konieczne okazuje się założenia osobistego konta bankowego, które w wielu sytuacjach okazuje się bardzo przydatne. Dzięki niemu możemy dokonywać płatności za rachunki, a także za zakupy w sklepach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych. Na co należy jednak zwrócić uwagę, wybierając konto osobiste w 2021 roku?

Obecnie banki prześcigają się w ofertach kont przeznaczonych dla osób indywidualnych, aby przyciągnąć do siebie jak największą liczbę klientów. Najlepsze promocje bankowe to świetny sposób na to, aby założyć swoje osobiste konto, ponieważ dzięki nim możemy sporo zaoszczędzić, a jak wiadomo, opłaty w bankach bywają dosyć wysokie. Poszukując idealnego konta najlepiej sprawdzić ranking kont osobistych, dzięki któremu możemy w szybki sposób porównać oferty wszystkich banków, wybierając tę najlepszą dla nas.

Wybór konta wcale nie taki prosty

Zastanawiając się nad tym, jak szukać promocji bankowych powinniśmy przede wszystkim korzystać ze specjalnych rankingów, dzięki którym możemy w jednym miejscu porównać oferty wszystkich banków. Wybór konta na pierwszy rzut oka wydaje się dosyć trudny, biorąc pod uwagę fakt, iż na rynku finansowym działa obecnie bardzo duża liczba banków, jednak w rzeczywistości może okazać się bardzo łatwy, jeśli zwrócimy uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając konto osobiste?

Podstawową rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając konto osobiste, są opłaty związane zarówno z założeniem, jak i prowadzeniem rachunku. W dobie rosnących wydatków większość z nas poszukuje dodatkowych oszczędności, które możemy sobie zapewnić, wybierając właściwe konto bankowe. Jeśli chodzi opłatę za prowadzenie rachunku, to zwykle jest ona naliczana miesięcznie w stałej kwocie, która zazwyczaj wynosi kilkanaście złotych. Niektóre banki rezygnują jednak z jej pobierania, oferując tzw. darmowe konto, dzięki któremu rocznie możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych. Kolejną ważną kwestią są opłaty związane z wydaniem oraz obsługą karty debetowej. O ile wydanie samej karty jest z reguły bezpłatne, o tyle za jej obsługę należy zapłacić określoną w regulaminie kwotę. Oczywiście w bardzo prosty sposób możemy uniknąć konieczności płacenia za kartę, dokonując co miesiąc transakcji bezgotówkowych na określoną kwotę lub w określonej liczbie. Osoby, które dosyć często korzystają z płatności gotówkowych, powinny jeszcze zwrócić uwagę na opłatę za korzystanie z bankomatów. Oczywiście wypłata gotówki z bankomatu należącego do sieci naszego banku jest bezpłatna, jeśli jednak będziemy zmuszeni do wypłacenia gotówki w innym bankomacie to z faktem tym może wiązać się dodatkowa opłata.

Usługi dodatkowe

Dodatkowe usługi oferowane przez bank to również bardzo ważny aspekt, na który powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając konto. Mowa tutaj przede wszystkim o możliwości skorzystania z limitu na koncie, czy też o comiesięcznych wyciągach, które możemy otrzymywać elektronicznie lu w formie papierowej.


Wybór odpowiedniego konta osobistego nie jest tak naprawdę zbyt skomplikowany, jednak aby zaoszczędzić jak największą ilość pieniędzy, powinniśmy bardzo dobrze prześledzić regulaminy oraz tabele opłat i prowizji każdego banku, zwracając szczególną uwagę treści zapisane małą czcionką.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka