wtorek, 18 sierpnia 2020 11:52

Jak wybrać odpowiednie studio tatuażu?

Autor Głos 24
Jak wybrać odpowiednie studio tatuażu?

Kilkanaście lat temu tatuaże kojarzyły nam się z osobami wychodzącymi z więzienia lub żołnierzami. Na przestrzeni lat wiele się w tej kwestii zmieniło. Dziś stwierdzić możemy jedno - moda na tatuaże trwa i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Zdobienie ciał tatuażami stanowi dziś niejako dzieło sztuki, dzięki któremu chcemy podkreślić urodę, wyróżnić się, zyskać większą pewność siebie.

Tatuaże nikogo dziś nie dziwią, bo ma je już większość. Jedni stawiają na małe, symboliczne, inni tatuują duże obszary ciała, wciąż wymyślają kolejne projekty. Sam tatuaż to jedno, ale wybór odpowiedniego studia tatuażu - to dopiero nie lada wyzwanie. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę?

Studio tatuażu - wybór profesjonalisty

O ile nakładając farbę na włosy wiemy, że za jakiś czas ona zejdzie, o tyle w przypadku tatuażu, robimy na swoim ciele coś, na całe życie. Nic więc dziwnego, że przykładamy do tego tak dużą wagę, prawda? Skupiamy się na miejscu, w którym ma się on pojawić, zwracamy uwagę na jego wielkość, na ciekawy projekt, aż w końcu i na samo wykonanie. No właśnie! Nie każde studio tatuażu jest sobie równe i nie w każdym uda nam się uzyskać pożądany efekt. Stawiając na to konkretne, musimy mieć pewność, że "oddajemy się” w ręce prawdziwych profesjonalistów. Tatuator musi być artystą, osobą, która kocha swoją pracę, a każdy projekt traktuje w pełni indywidualnie, wyrażając w nim siebie, ale i dając klientowi to, czego on chce. Istotne znaczenie ma zarówno zrobienie samego projektu, jak również praca z odpowiednim sprzętem, technika pracy i w konsekwencji efekt finalny, a ten musi zrobić na nas wielkie WOW.

Indywidualny projekt tatuażu

W renomowanych salonach pracują ludzie, którzy mają wiedzę, doświadczenie, a do tego pasję, zamiłowanie do swojej pracy i oczywiście duszę artystyczną. To wszystko sprawia, że tworzone projekty są w pełni indywidualne, dopasowane do potrzeb osób, u których dane tatuaże mają się znaleźć. Czy chcielibyśmy bowiem mieć skopiowany tatuaż, jaki może mieć każdy? Z pewnością nie. W przypadku współpracy z odpowiednim tatuatorem, ten na podstawie naszych sugestii, a także zaprezentowanych pomysłów, zawsze stworzy coś nowego, oryginalnego i jedynego w swoim rodzaju. Zawsze oryginał jest lepszy niż kopia i to akurat sprawdza się doskonale. Tatuażysta musi bardzo dobrze rysować, musi mieć głowę pełną pomysłów i wizji, a wszystko to po to, aby przenieść swoje myśli na papier, a dalej z papieru na ciało.

Zrealizowane prace w formie zdjęć

Nikt nie bierze kota w worku i jest to jak najbardziej zrozumiałe. Wybierając dane studio tatuażu, musimy mieć pewność, że stworzy ono dla nas coś naprawdę idealnego. Podstawą do funkcjonowania w świecie biznesu jest własna strona internetowa lub profil w mediach społecznościowych. Jesteśmy pokoleniem online. Szukamy wszystkiego w sieci, tam znajdujemy firmy, konkretnych ludzi, określone usługi. Jeśli chcemy, aby ktoś wykonał dla nas tatuaż, przeglądamy strony internetowe salonów tatuażu, patrzymy na zrealizowane prace. Na tej bowiem podstawie wiemy, czy dane miejsce jest warte uwagi czy też nie. Oczywiście w przypadku zdjęć należy też zachować pełną czujność, bowiem wiadomo, że profesjonalni fotografowie potrafią stworzyć zdjęcia w pełni przekoloryzowane, które tak naprawdę nijak mają się do rzeczywistości. Idealnym odzwierciedleniem są zdjęcia wykonywane przez osoby, które z usług takich miejsc po prostu skorzystały.

studio tatuażu Warszawa

Higiena pracy w danym studio tatuażu

Kolejną, jakże ważną rzeczą jest higiena miejsca pracy, jaka w danym studio tatuażu panuje. Choć dziś pracuje się na najwyższej jakości sprzęcie i przypadki zarażeń chorobami raczej się nie zdarzają, to na pewno warto zwrócić uwagę na porządek w salonie. Co jest istotne? Oczywiście czyste, wysterylizowane narzędzia, ład wokół, odpowiednie zabezpieczenie miejsca pracy. Klient wchodząc do salonu ma mieć pewność, że znalazł się w odpowiednim miejscu i z pewnością dobrej osobie zleca stworzenie swojego wymarzonego, idealnego dzieła.

Cena i termin realizacji pracy

Jeśli w grę wchodzi cena oraz termin realizacji danego zlecenia, tutaj należy być niezwykle czujnym. Wiadomo, iż każdemu z nas zależy na tym, aby zapłacić za daną sesję jak najmniej, prawda? To fakt, jednak zbyt niska cena może świadczyć o braku klientów, o małym doświadczeniu tatuatora, o zbyt niskiej jakości usług. W większości miejsc cena za sesję wynosi od 800 - 2000 złotych, w zależności od wielkości tatuażu. Jeśli ktoś proponuje nam kwotę mniejszą, musimy mieć się na baczności. Podobnie i z terminem realizacji. U dobrych tatuatorów czeka się nawet rok. Jeśli dane studio tatuażu proponuje nam termin za tydzień, należy się zastanowić, czym jest to spowodowane.

Każdy element ma znaczenie, aby w konsekwencji móc postawić na takie studio tatuażu, które według nas, okaże się być tym najlepszym miejscem. Jeśli zwrócimy uwagę na kwestie, jakie poruszyliśmy w tym artykule, na pewno nad naszym dziełem pracować będzie człowiek pasji i uwielbienia do tworzenia prawdziwych dzieł sztuki na ciele człowieka. Postaw na taką osobę i przyozdób swoje ciało w coś naprawdę niezwykłego i oryginalnego. Jesteś na to gotowa?

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje