środa, 1 września 2021 11:31

Jak wybrać swój naszyjnik z kamieni?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak wybrać swój naszyjnik z kamieni?

Biżuteryjna moda się zmienia, to wie każdy. Ale jak wybrać ozdobę, która będzie uzupełnieniem stylizacji niemal każdego sezonu? Jeśli chcesz uzupełnić swoją szkatułkę o ponadczasową ozdobę i nie przyczyniać się do globalnej nadprodukcji, postaw na wyroby wysokiej jakości wykonane z materiałów szlachetnych. Idealnym rozwiązaniem będzie wybór naszyjnika z kamieni naturalnych. Taka ozdoba będzie dodawała blasku w każdym sezonie.

Naszyjniki z kamieni – czym się kierować w wyborze?

Decydując się na zakup swojej wymarzonej ozdoby możesz kierować się wieloma czynnikami. Zawsze jednak zwracaj uwagę na jakość ich wykonania. Wysokiej jakości kamienie szlachetne (szafiry, rubiny, topazy czy tanzanity) cenione są przez ludzi od tysięcy lat. Decydując się na wyroby powstałe z kamieni i metali szlachetnych (srebra, złota) masz pewność, że Twoja ozdoba będzie towarzyszyć Ci latami.

Jak dopasować naszyjnik z kamieni do posiadanej biżuterii?

Najłatwiej jest podjąć decyzję w oparciu o urodę kamieni wybierając odpowiedni kolor. Dla przykładu jeśli w Twojej szkatułce dominuje srebro, idealnym wyborem naszyjnika z kamieni, będzie ten wykonany z wielowymiarowych labradorytów czy błękitnych topazów. Oba kamienie swoją chłodną barwą idealnie komponować będą się ze srebrnymi dodatkami. Entuzjastom złotych wyrobów polecamy za to białe kamienie księżycowe, które swój prawdziwy urok odkrywają dopiero w blasku słońca. Ich niebiesko-fioletowe refleksy wydobędą podkreślą urok niejednego złotego łańcuszka. Jeśli jednak chcesz postawić na kontrast, dodaj do swojego zestawu naszyjnik z bordowych granatów. I pamiętaj, zawsze możesz postawić na klasyczne rozwiązania – sznur jednorodnych pereł nigdy nie wyjdzie z mody. Taki naszyjnik zawsze możesz nosić w parze z ekstrawagancką wersją wykonaną z kolorowych kamieni, złotym łańcuszkiem po babci czy srebrnym sekretnikiem.

Skumulowana w kamieniach moc

Każdy kamień, który powstawał w środowisku naturalnym ma unikatowe działanie. Dlatego wybierając swoją unikatową ozdobę możemy kierować się skumulowaną w niej mocą. Dla przykładu jeśli czujesz się osłabiona i zaspana, postaw na naszyjnik z ognistych rubinów lub granatów. Te kamienie dodają energii do działania i pomagają w realizacji postawionego celu. Jeśli jednak czujesz, że w Twoim życiu brakuje równowagi i spokoju szukaj naszyjnika z fioletowych ametystów lub kolorowych agatów.

Kamienie dla poszczególnych znaków zodiaku

Wybór naszyjnika można również oddać w ramiona gwiazd. W szczególności, gdy utożsamiamy się ze swoim zodiakalnym gwiazdozbiorem. Taki amulet będzie eleganckim uzupełnieniem codzienności i pomoże w realizacji postawionych sobie życiowych celi. Więc jeśli chcesz wybrać kamień dla znaku zodiaku oto kilka wskazówek jak to zrobić. Zodiakalny baranpowinien szukać biżuterii wykonanej z awenturynu, cytrynu lub diamentów. Byk skupiać swoją uwagę może wokół brylantów oraz kwarcu różowego. Dla zmiennych bliźniąt idealnym rozwiązaniem będzie naszyjnik z agatów, cytrynów, pereł oraz tanzanitów. Dobrym wyborem dla introwertycznego raka będą ozdoby z kamieni księżycowych, opali, pereł i rubinów, a dla silnego lwa z cytrynów, diamentów, granatów, onyksów, rubinów i labradorytów. W poszukiwaniu swojego amuletu panny mogą rozglądać się za biżuterią wykonaną z granatów, ametystów, szafirów czy topazów. Dla zodiakalnej wagi polecamy wyroby z kamieni księżycowych, cytrynów, kwarców różowych, opali, morganitów i tanzanitów. Zaś skorpiony swoją uwagę powinny skupić wokół kamieni księżycowych, opali, labradorytów  rubinów. Ambitnemu koziorożcowiw rozwijaniu kariery pomogą granaty, kwarce dymne i ametysty. A zmiennemu wodnikowi w zależności od nastroju pomogą ametysty lub granaty. Emocjonalne ryby powinny postawić na ozdobę wykonaną z ametystów lub opali.

Postaw na wyjątkowy blask!

Niezależnie czym będziesz kierować się w wyborze swojej unikatowej ozdoby, decydując się na naszyjnik z kamieni masz pewność, że Twoja ozdoba doda Ci uroku i uzupełni niejedną stylizację. A odpowiednio przechowywana będzie do Ciebie wracać niemal każdego sezonu. Wybieraj ozdoby z najwyższej jakości materiałów i ciesz się ich ponadczasowym blaskiem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie sklepu BEMOON:
https://bemoon.pl/kategoria-produktu/zawieszki-i-naszyjniki/naszyjniki-z-kamieni-naturalnych/

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje