czwartek, 12 września 2019 13:51

Jak wyglądają podróże marzeń niepełnosprawnych?

Autor (red)
Jak wyglądają podróże marzeń niepełnosprawnych?

Ośrodek ŚDS Gruszów brał udział w Gali Finałowej wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez PFRON – „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Temat 17 edycji brzmiał „Podróże moich marzeń”.

Do tegorocznej wojewódzkiej edycji zakwalifikowało się ponad 200 prac. Nagrodzono 39 prac. Twórcy mieli do wyboru różne techniki: malarstwo i witraż, rysunek i grafikę, tkaninę i aplikację, rzeźbę kameralną i płaskorzeźbę oraz fotografię. Ośrodek z Gruszowa wysłał dwie prace w kategorii tkanina i aplikacja. Jedna z nich, wykonana przez Grażynę Nocoń, pod okiem terapeutki Moniki Pietras zdobyła wyróżnienie.

– Była to dla nas bardzo miła niespodzianka, ponieważ poziom prac był bardzo wysoki, a konkurs ten to największy w Polsce konkurs, popularyzujący twórczość artystyczną osób z niepełnosprawnościami.

– relacjonują niepełnosprawni i ich opiekunowie z ŚDS Gruszów

Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się w podziemnych pomieszczeniach Kopalni Soli w Wieliczce. Galę zaszczyciła swoją obecnością Bożena Borys-Szopa, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Uroczystość uświetniły występy artystyczne.

– Ogromne wrażenie zrobił na nas występ wokalno-instrumentalnym uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia przy SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie, po którym  nastąpiło wręczenie nagród laureatom. Wyjechaliśmy z Wieliczki z radością i nadzieją na dalsze sukcesy.

– mówią członkowie Zespołu Terapeutycznego ŚDS Gruszów

Źródło: ŚDS Gruszów

Proszowice - najnowsze informacje