wtorek, 17 listopada 2020 09:28

Jak zadbać o auto w trudnych polskich warunkach klimatycznych?

Autor Artykuł sponsorowany
Jak zadbać o auto w trudnych polskich warunkach klimatycznych?

Dbanie o samochód to obowiązek każdego kierowcy, jednak w polskim klimacie może być to ciężkie zadanie. Dowiedz się, jak najlepiej podejść do tej kwestii!

Jazda w polskich warunkach pogodowych

Nie da się ukryć, że choć Polska jest piękna i barwna, to pogoda niejednokrotnie zaskakuje – zwłaszcza kierowców. Nasz klimat charakteryzują nie tylko stosunkowo spore wahania temperatur i niekiedy drastyczne zmiany, ale także wyjątkowo niekorzystna dla pojazdów zima oraz jesień. W chłodniejszych miesiącach roku właściciele samochodów muszą brać pod uwagę deszcz, śnieg, błoto, a także sól drogową używaną do zwiększenia przyczepności w zimie.

Nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć, w jakich warunkach przyjdzie nam jechać, zwłaszcza gdy wybieramy się w dłuższą podróż. W związku z tym warto dowiedzieć się, jak odpowiednio dbać o pojazd, by zapobiegać zniszczeniom i usterkom wynikającym ze zmiennej pogody. Musimy także pamiętać, by reagować jak najszybciej, gdy nasz samochód miał styczność z większą ilością błota lub został porysowany przez grad i inne opady. Zapobieganie to tylko jedna strona medalu – równie istotną kwestią jest sprawne radzenie sobie z pojawiającymi się problemami.

Jakie kosmetyki samochodowe warto mieć?

Niemal każda dziedzina przemysłu rozwija się ostatnio w zawrotnym tempie – rynek motoryzacyjny nie jest wyjątkiem. Producenci nieustannie tworzą coraz to nowsze i bardziej zaawansowane, a tym samym skuteczniejsze środki pielęgnacji. Możemy zatem przebierać w ofertach różnych firm i znaleźć specyfiki najbardziej odpowiednie do naszego samochodu.

Jakie akcesoria i kosmetyki samochodowe powinien mieć każdy? Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w odpowiednie ściereczki – najlepiej miękkie, by zminimalizować ryzyko uszkodzenia karoserii. Przydatne będą również specyfiki dostosowane do najpowszechniejszych rodzajów zabrudzeń. W niektórych sytuacjach sprawdzi się również neutralizator zapachu.

W ciepłych miesiącach problemem na polskich drogach mogą być owady. Zdecydowanie warto jak najszybciej usuwać je z maski pojazdu – pozostawione na karoserii mogą doprowadzić do uszkodzeń lakieru i korozji. Chłodniejsze miesiące roku często wiążą się za to z parowaniem szyb. Rozwiązaniem na ten problem jest antypara, a do czyszczenia szkła możemy wykorzystać specjalne płyny z niewielką ilością alkoholu. Kolejnym zagrożeniem dla samochodu jest sól drogowa – spowodowane przez nią ubytki w powłoce lakierniczej przyczyniają się do powstawania korozji. Aby temu zapobiec, możemy zaopatrzyć się na przykład w zaprawkę lakierniczą.

Samodzielne czyszczenie samochodu

Czyszczenie samochodu samodzielnie w 6 krokach. Jak to zrobić dobrze i skutecznie oraz gdzie najlepiej? W przypadku własnoręcznego doprowadzania auta do idealnego stanu jest kilka kwestii, którym warto poświęcić szczególną uwagę. Przydatne będzie na przykład wypranie tapicerki – możemy w tym celu skorzystać ze specjalnej pianki. Następnie warto zastosować preparat do czyszczenia plastików, który pomoże nam zadbać o elementy deski rozdzielczej. Istotne jest także odkurzenie wnętrza, a następnie użycie specjalnej polerki, by utrzymać wygląd i trwałość karoserii.

Należy także regularnie udawać się na myjnię i dokonywać gruntownego mycia samochodu. Bardzo często znajdziemy automaty przy większych stacjach benzynowych, które pozwalają na czyszczenie auta za zaledwie kilka złotych. Efekty mogą być naprawdę zadziwiające! Patrzenie na dokładnie wyczyszczony samochód to potężna dawka satysfakcji i dumy, a szybkie pozbycie się zabrudzeń pozwala wydłużyć żywotność pojazdu. Więcej informacji możemy zdobyć na portalach internetowych specjalizujących się w tej tematyce, takich jak moje-auto.pl.

Motoryzacja

Motoryzacja - najnowsze informacje

Rozrywka