środa, 2 sierpnia 2023 13:20

Jak zostać kurierem w Krakowie

Autor Artykuł zewnętrzny
Jak zostać kurierem w Krakowie

Co raz więcej osób korzysta z wygodnych i szybkich przesyłek kurierskich - zamawiamy nimi ubrania, kosmetyki, elementy wyposażenia domu, meble czy kwiaty. W dużych miastach popularne stało się również korzystanie z usług kurierskich, które zajmują się dostarczaniem bieżących zakupów czy zamówionego jedzenia. Dostarczanie przesyłek różnego typu może być również dobrym rozwiązaniem dla osób szukających pracy.

Szukasz dodatkowej pracy w Krakowie? Być może praca dostawcy w popularnych aplikacjach będzie dobrym rozwiązaniem? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak wygląda praca kuriera i jakie wymagania trzeba spełnić, aby pracować w tej branży.

Praca kuriera - wymagania i predyspozycje

Jak w każdej branży, tak również tutaj kandydaci muszą spełnić pewne kryteria. Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia pracy jest skończone 18 lat. Ponadto trzeba posiadać pojazd, którym można dostarczać zamówienia. W tym przypadku nie jest konieczne posiadanie własnego samochodu, prawa jazdy czy doświadczenia w prowadzeniu samochodów dostawczych, ponieważ przesyłki można dostarczać także rowerem, skuterem bądź hulajnogą. Jeśli jednak chcesz do pracy wykorzystywać własny samochód, musisz okazać ważne prawo jazdy kat. B. Osoby chcące pracować w aplikacjach kurierskich muszą także założyć własną działalność gospodarczą i pamiętać o wszystkich związanych z tym obowiązkach.

Aby zostać kurierem, nie musisz posiadać konkretnego wykształcenia, jednak ważne jest, aby osoba decydująca się na stanowisko kuriera była otwarta, lubiła kontakt z ludźmi i miała pozytywne nastawienie do pracy. Kurier czy dostawca powinien także cechować się wysoką kulturą osobistą i dobrą kondycją. Bez wątpienia przydatną cechą wśród kurierów jest dobra orientacja w terenie. W niektórych sytuacjach może także przydać się umiejętność pracy pod presją czasu.

Partner flotowy

Dla wszystkich osób, które nie chcą pracować na własny rachunek, idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty partnera flotowego, takiego jak Flow Apps.

Dzięki tej współpracy nie trzeba zakładać działalności gospodarczej i zajmować się formalnościami. W Flow Apps kurier pracuje na podstawie umowy, przy uwzględnieniu wszystkich przysługujących mu ulg. Współpraca odbywa się na jasnych i prostych zasadach - jedyną opłatą jest koszt rozliczenia. Dzięki ofercie tego partnera kurierzy otrzymują jedne z najtańszych rozliczeń na rynku, mogąc przy okazji zarabiać dobre pieniądze jako dostawcy kilku aplikacji. Flow Apps gwarantuje terminowe rozliczenia oraz wsparcie na każdym etapie pracy.

Dzięki takiemu rozwiązaniu można szybko zacząć pracę - wystarczy zalogować się na portalu, uzupełnić podstawowe dane i odebrać wymagany sprzęt. Osoby chcące pracować w Krakowie, mogą w tym celu udać się do biura Flow Apps na ulicy Szlak. Na miejscu załatwią niezbędne formalności, uzyskają odpowiedzi na wszelkie pytania, odbiorą wymagany sprzęt i rozpoczną pracę już w 24 godziny!

ile zarabia kurier

Usługi kurierskie w Krakowie

Nowoczesne usługi kurierskie najszybciej rozwijają się w dużych miastach. Ludzie często wolą zamówić wygodną i szybką dostawę zakupów czy posiłku prosto do domu, niż tracić czas na stanie w korkach. W samym Krakowie można skorzystać już z bardzo wielu aplikacji kurierskich. Dzięki temu również wiele osób może zacząć pracę na stanowisku kuriera lub dostawcy jedzenia.

W Krakowie można znaleźć zatrudnienie a takich aplikacjach jak:

Uber Eats

Uber Eats to aplikacja służąca do zamawiania jedzenia, a praca polega na odbieraniu zamówień z lokali gastronomicznych i szybkim doręczeniu ich do klienta. Wszystkie płatności odbywają się bezgotówkowo, za pomocą aplikacji. Zaletą jest elastyczny czas pracy kuriera oraz dobrowolność w wyborze pojazdu. Dostawca może poruszać się rowerem, skuterem, hulajnogą lub własnym samochodem. Aby rozpocząć pracę dostawcy, trzeba być pełnoletnim i posiadać prawo jazdy (jeśli jeździmy skuterem lub samochodem) oraz zaopatrzyć się w torbę termiczną, którą można zamówić. W przypadku współpracy z Flow Apps można odebrać ją osobiście w biurze w Krakowie.

Bolt Food

Aplikacja Bolt Food również służy do wygodnego zamawiania jedzenia przez internet. Praca kuriera w Bolt Food polega na jak najszybszym dostarczeniu zamówienia pod wskazany adres. Kurierzy mogą wykorzystywać do tego auto, skuter bądź rower. W aplikacji nie ma sztywno ustalonego grafiku, kurier pracuje w najbardziej dogodnym dla niego czasie. Kandydat na dostawcę musi mieć ukończone 18 lat, posiadać smartfona oraz pojazd, którym będzie realizował zamówienia.

oferty pracy na stanowisko kuriera

Glovo

Użytkownicy korzystający z Glovo, mogą zamówić nie tylko jedzenie, ale również inne produkty z super marketów, aptek czy drogerii. Praca w Glovo polega na skompletowaniu zamówienia i dostarczeniu go pod adres wskazany przez klienta. Możesz wykorzystać do tego takie pojazdy jak w wyżej wymienionych aplikacjach. Dostawca musi być pełnoletni, posiadać sprawny pojazd i smartfona, a także zaopatrzyć się w plecak, który może odebrać w krakowskim biurze Flow Apps.

Xpress Delivery

Ten rodzaj aplikacji specjalizuje się realizowaniu przesyłek dla sklepów z branży e-commerce. Celem firmy jest jak najszybsza dostawa i odbiór przesyłek, w czasie nie dłuższym niż 180 minut. Największą cześć zamówień stanowią małe paczki, bezpośrednio doręczane na adres domowy klienta ze sklepu internetowego. Do najpopularniejszych produktów należą obuwie, odzież, kosmetyki, książki oraz artykuły domowe i dziecięce. Oferta firmy nie obejmuje branży gastronomicznej.

oferty pracy na kierowce kuriera

Jush

Jush to nowa aplikacja polegająca na współpracy z popularną siecią sklepów Żabka. Kurier tej aplikacji musi sprawnie dostarczyć zamówione przez klientów produkty z punktu A do punktu B. Maksymalna długość trasy wynosi 3 km, więc w ciągu dnia kurier może wykonać wiele kursów. Jush posiada także określone godziny pracy - zamówienia można dostarczać od 8 do 23.

Stuart

Stuart to aplikacja, która służy do zamawiania jedzenia oraz zakupów z różnorodnych sklepów. Gwarantuje ona szybką realizację zamówień, dzięki czemu klienci otrzymują zamówione zakupy i ciepłe jedzenie w krótkim czasie. Dzień pracy kuriera zaczyna się od 8, a kończy o 24, jednak tylko od niego zależy jak często i w których godzinach chce pracować. Wymagania pracodawców są podobne jak w pozostałych aplikacjach. Konieczne jest także posiadanie termicznej torby i terminala.

Zarobki kurierów

Stawki za zrealizowane zamówienia różnią się w zależności od aplikacji. Przykładowo, średnie zarobki w Glovo wynoszą od 24 do 34 zł za godzinę, podczas gdy średnia godzinowa stawka w Bolt Food mieści się między 25 a 30 zł.

To ile zarabia kurier, zależy od stawki podstawowej, od miasta, w którym pracujemy, od ilości przejechanych kilometrów czy pory dnia, w której pracujemy. Dużo zależy także od tego, ile czasu dany kurier poświęca na pracę. Wpływ na zarobki mają też różne promocje i dodatki.

Praca jako kurier i dostawca jedzenia - podsumowanie

Jeśli szukasz zajęcia, które wesprze domowy budżet, możesz zostać kurierem lub dostawcą w popularnych aplikacjach. Elastyczny czas pracy to jedna z zalet pracy na tym stanowisku. Plusem jest także możliwość prostego i szybkiego rozpoczęcia pracy.

Sporym ułatwieniem dla wielu osób jest możliwość współpracy z partnerem flotowym, który za niewielką prowizję umożliwia legalną pracę, bez zakładania własnej działalności gospodarczej.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka