środa, 25 listopada 2020 14:18

Jaki komplet talerzy wybrać?

Autor Głos 24
Jaki komplet talerzy wybrać?

Zastawa stołowa ma znaczenie. Posiłek jedzony na pięknych, jednorodnych talerzach prezentować się będzie znacznie lepiej, niż ten – skompletowany z niedopasowanych do siebie, wybrakowanych zestawów. A za wyglądem idzie też smak danego dania. Korzystając więc z eleganckiego nakrycia – polepszamy smak każdorazowej potrawy.

Jak często będziemy używać naszego zestawu talerzy?

Żeby wybrać odpowiedni zestaw talerzy – powinniśmy zadać sobie najpierw pytanie jak często zamierzamy go używać? Czy będą to odświętne, uroczyste obiady, lub kolacje przy świecach – czy też może zamierzamy używać go codziennie? Z kwestią tą wiążą się oczekiwania, które stawiamy przed naszym kompletem talerzy.

Jaki komplet talerzy do codziennego użytku wybrać?

Jeśli więc poszukujemy zestawu do codziennego użytku – postawić możemy na jego funkcjonalność. Komplet taki powinien być więc jak najbardziej poręczny i wygodny w użyciu. Kwestia ta staje się szczególnie ważna, jeśli jeść z niego będą nasze dzieci. Nie sprawdzi się tu więc nowoczesny, kwadratowy kształt talerzy. Byłyby one także nie wygodne w codziennym zmywaniu. Zajmowałyby odpowiednio więcej miejsca zarówno w zlewozmywaku, jak i w zmywarce. Jeśli stawiamy więc na funkcjonalność – znacznie lepiej jest wybrać zestaw, w którym talerze mają okrągły, bardziej poręczny kształt.

Jaki zestaw talerzy na odświętne okazje wybrać?

Sytuacja zmieni się zupełnie jeśli poszukujemy zestawu, który przeznaczymy specjalnie na uroczyste, odświętne okazje. Wiąże się to z faktem, że są to często nasze najważniejsze chwile – wymagają więc wyjątkowej oprawy. W takim wypadku postawić powinniśmy więc na ozdobny zestaw talerzy – który uświetnił by każdą tego typu okazję. Serwis taki stanowić może także dobry pomysł na prezent ślubny lub do nowego mieszkania. W takim, konkretnym przypadku postawić powinniśmy na wysokiej jakości porcelanę.

Jaki zestaw da kompromis między elegancją a funkcjonalnością?

Wariantem kompromisowym miedzy funkcjonalnością, a elegancją będzie więc zestaw kumulujący w sobie najlepsze cechy obu powyższych. Jego cena będzie więc odpowiednio niższa niż w przypadku tego uroczystego: złożonego z wielu dodatkowych elementów takich jak na przykład sosjerka, wazy, salaterki, czy półmiski. Wygląd natomiast – pomimo braku efektywnych ornamentów i ozdób – utrzymać powinien odpowiednio wysoki poziom elegancji.

Jak duży zestaw talerzy wybrać?

Kolejną kwestią, nad którą powinniśmy się zastanowić w przypadku zestawu talerzy będzie jego wielkość. Zastanówmy się przede wszystkim czy docelowym przeznaczeniem naszego kompletu talerzy będzie serwowanie posiłków we własnym gronie złożonym z najbliższej rodziny, czy też może podejmować na nim będziemy nieco większą grupę przyjaciół?

Wielkości zestawów obiadowych są więc bardzo różne. Zazwyczaj oscylują jednak wokół następujących standardów:

Źródło: Prymus AGD

Czy warto kupować pojedyncze naczynia danego zestawu? – rozwiązanie alternatywne

Alternatywnym rozwiązaniem może być popularne obecnie rozwiązanie dokupowania poszczególnych elementów danego zestawu. Daje nam ono co prawda większą swobodę i elastyczność – z drugiej jednak strony skompletowanie w ten sposób dużego zestawu talerzy może okazać się mniej opłacalne, niż kupienie go w całości.

Podsumowanie

Jakiego rozwiązania byśmy nie wybrali – efektem powinien być elegancki i jednorodny, a przy tym poręczny w użyciu zestaw obiadowy. Jeśli poszukujemy takiego kompletu talerzy – zachęcamy do zapoznania się z propozycją Prymus AGD.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje