środa, 14 czerwca 2023 12:54

Jakie kierunki warto studiować na UEK w Krakowie? Popularne kierunki, na które warto rekrutować!

Autor Artykuł sponsorowany
Jakie kierunki warto studiować na UEK w Krakowie? Popularne kierunki, na które warto rekrutować!

Osoby, które decydują się kontynuować naukę na uczelni, stoją przed dylematem wyboru studiów. Decyzja dotycząca dalszej ścieżki kształcenia może wiązać się z niepewnością o to, czy pozwolą one znaleźć satysfakcjonującą, dobrze płatną pracę. Nauka nie może być męką, a żeby chcieć pogłębiać wiedzę, trzeba również czuć zainteresowanie, mieć do tego odpowiednie predyspozycje. Najlepszą opcją będzie znalezienie takiego kierunku, który trafia w zamiłowania, a przy tym jest perspektywiczny – jak to zrobić?

​Jak znaleźć odpowiedni kierunek studiów dla siebie?

Pierwszym punktem w doborze kierunku kształcenia może być zakreślenie obszaru własnych zainteresowań. Mając świadomość swoich mocnych stron, zawęzi się zakres poszukiwań. Rozważenie tego, co chce się robić po studiach, będzie pewnym drogowskazem, nawet jeśli dokładne plany nie są jeszcze sprecyzowane. Można je uściślić, weryfikując oferty dydaktyczne uczelni.

Warto również odpowiedzieć sobie na pytanie, czy skończenie tych studiów pozwoli w przyszłości znaleźć satysfakcjonujące zajęcie. Sprawdź, na jakie kierunki warto uczęszczać i przejrzyj zestawienie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

​Marketing i komunikacja rynkowa

Jeśli szukasz studiów, które dadzą Ci duże możliwości rozwoju, dobrą opcją może okazać się marketing i komunikacja rynkowa. To kierunek odpowiedni dla osób komunikatywnych, które lubią stawiać sobie cele i dążyć do ich realizacji. W tej dziedzinie nauki z pewnością przydatne będą takie cechy jak kreatywność, zdolności organizacyjne i umiejętność przewidywania pewnych działań. Zostając specjalistą od marketingu, zyskuje się  szerokie możliwości zatrudnienia zarówno w małych lokalnych firmach, jak i wielkich międzynarodowych korporacjach. Swoje plany zawodowe można uściślić, wybierając jedną z dostępnych specjalizacji - https://studiuj.uek.krakow.pl/forma-studiow/marketing-i-komunikacja-rynkowa-1-stopien/.

​Finanse i rachunkowość

Osoby, które dobrze czują się w tematyce dotyczącej ekonomii, chcą zgłębiać finansowe mechanizmy funkcjonowania gospodarki rynkowej, mogą się realizować, studiując finanse i rachunkowość. Absolwenci znajdują zatrudnienie w rozmaitych instytucjach finansowych, a także w administracji publicznej, w księgowości, czy też w  firmach doradczych.

​Zarządzanie projektami

Widzisz siebie po studiach w roli menedżera, chcesz się spełniać, realizując rozmaite przedsięwzięcia lub pracując w charakterze konsultanta przy wdrażaniu projektów? Jeśli pragniesz zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu rozwijania przedsiębiorstwa, kończąc studia zarządzanie projektami, możesz zdobyć interesujące i opłacalne zajęcie. Specjaliści w tej dziedzinie są poszukiwani na rynku pracy. Potrzebne są osoby do wdrażania zmian zarówno w sferze infrastrukturalnej, informatycznej, jak i przy projektach marketingowych, czy tworzeniu eventów. Szeroki zakres możliwości stwarza szanse na znalezienie niszy dla siebie.

​Gospodarka i administracja publiczna

Jeśli swoją przyszłość chcesz związać z pracą w administracji rządowej, widzisz siebie w roli pracownika urzędu, to GAP jest doskonałym wyborem, by osiągnąć kompetencje potrzebne do zatrudnienia w tym sektorze. Interdyscyplinarność kierunku i łączenie wiedzy z ekonomii, prawa i administracji pozwala również na zatrudnienie w prywatnych firmach. Studiując na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, można zdobyć cenne doświadczenie i kontakty zawodowe, korzystając z płatnych praktyk organizowanych przez cenionych pracodawców.

​Gospodarka przestrzenna

Kolejnym kierunkiem, który warto rozważyć, poszukując perspektywicznych studiów, jest gospodarka przestrzenna. Absolwent wyposażony zostaje w kompleksową wiedzę z dziedziny rozwoju przestrzennego, którą może wykorzystać, pracując w instytucjach zajmujących się planowaniem przestrzennym i wdrażaniem różnego rodzaju inwestycji, jak również w firmach deweloperskich, konsultingowych, czy też w administracji publicznej. Nowoczesna forma kształcenia przygotowuje do pracy z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi informatycznych.

Edukacja

Edukacja - najnowsze informacje

Rozrywka