poniedziałek, 23 maja 2022 13:45

Jakie korzyści oferują blaty kamienne w kuchni?

Autor Artykuł sponsorowany
Jakie korzyści oferują blaty kamienne w kuchni?

Blaty wykonane z naturalnego kamienia doskonale odnajdują się w kuchni. Posiadają wszystkie te cechy potrzebne do tego, aby być praktycznym blatem kuchennym na lata. Nie dziwi zatem fakt, że pomimo swoich cen cieszą się ogromną popularnością. Jest to również dobra inwestycja w przyszłość, jako iż blatów kamiennych nie trzeba wymieniać przez wiele lat.

Z jakich materiałów wykonywane są blaty kamienne?

Do produkcji blatów kamiennych najczęściej wykorzystuje się granit, ale dobrze sprawdza się także porfir i bazalt. Marmurowe blaty można stosować pod warunkiem zastosowania warstwy ochronnej przeciwko wilgoci. Blaty kamienne Warszawa powinny być przede wszystkim praktyczne, trwałe i odporne na wilgoć, uszkodzenia mechaniczne i wysokie temperatury. Granit spełnia wszystkie te warunki, a zarazem jest materiałem ogólnodostępnym, dzięki czemu, ceny nie są bardzo wygórowane. Plusem jest również to, że do produkcji blatów wykorzystuje się kamienie o różnorodnych odcieniach i fakturach, co znacznie ułatwia wybór pod kątem wiodącej aranżacji.

Jakie zalety posiadają blaty z kamienia naturalnego?

Kamień naturalny, taki jak granit czy bazalt, posiada wszystkie cechy potrzebne do tego, aby stać się idealnym blatem kuchennym. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu, nawet ostry nóż nie pozostawi na nim rysy. Materiał nie chłonie wilgoci, dzięki czemu, nie rozwijają się w nim szkodliwe drobnoustroje. Blaty kamienne łatwo zachować w nienagannej czystości, ponieważ zabrudzenia nie przywierają do ich powierzchni.

Kolejnym plusem jest to, że blaty kuchenne z kamienia posiadają właściwości antybakteryjne, co ma znaczenie w kontekście obróbki żywności. Producenci oferują również bardzo bogaty katalog blatów kamiennych w różnych odcieniach, wzorach i fakturach, a także z wykończeniem połyskującym, lappato czy też matowym. Dzięki temu, niezależnie od wybranej aranżacji kuchni, w rozbudowanym katalogu łatwo jest znaleźć blat kamienny pasujący do wnętrza.

Czy warto wybrać blaty kamienne w Warszawie?

Blat wykonany z kamienia naturalnego nie należy do najtańszych, ale biorąc pod uwagę wszystkie jego atuty, jest to doskonała inwestycja w przyszłość. Nawet po wielu latach będzie on prezentował niezmieniony, wyśmienity wygląd. Ponadto, kamień zapewni należytą funkcjonalność i wysoki komfort użytkowy. Nie dziwi zatem fakt, że tak wiele osób wybiera blaty kamiennie w Warszawie. Najczęściej stosujemy je w kuchni, ale bardzo dobrze sprawdzają się one również w łazienkach.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje