piątek, 25 lutego 2022 15:01

Jakie krzesło obrotowe do pokoju dziecka wybrać?

Autor kal
Jakie krzesło obrotowe do pokoju dziecka wybrać?

Urządzasz pokój swojego dziecka i nadszedł czas na wybór krzesła obrotowego? To bardzo ważny element, w końcu dzieci obecnie spędzają bardzo dużo czasu przy biurku — czy to grając na komputerze czy podczas nauki. Warto więc zainwestować w fotel, który będzie wspierał prawidłowe siedzenie Twojego dziecka, przez co zniweluje skutki długiego siedzenia dla kręgosłupa.

Wygoda fotela to podstawa

Na rynku dostępnych jest wiele modeli krzeseł obrotowych przeznaczonych dla dzieci, więc można się w tym pogubić. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Koniecznie na wymiary krzesła. Nie kupuj mebla na wyrost, tłumacząc, że dziecko i tak szybko do niego dorośnie. Najlepiej kupować krzesło obrotowe dopasowane, tak by siedzenie w nim było przyjemnością i nie męczyło kręgosłupa.

Przy wyborze fotela zwróć uwagę na możliwość regulacji wysokości siedziska i obecność podłokietników. Podłokietniki będą wspierać kręgosłup Twojego dziecka w prawidłowej postawie podczas korzystania z fotela. Wysokość siedziska powinna być tak regulowana, by nogi dziecka równo mogły opierać się na podłodze, nie podkulone, ale też nie zwisające luźno nad podłogą. Możliwość regulacji wysokości sprawi, że fotel poniekąd będzie mógł rosnąć razem z dzieckiem.

Jakie obicie krzesła obrotowego wybrać?

Masz tutaj duże pole do popisu. W sklepach meblowych znajdziesz modele foteli w całości wykonane z twardego plastiku, takie pokryte tkaniną i takie pokryte ekoskórą. Do pokojów dziecięcych najchętniej wybierane są fotele z obiciem z tkaniny. Jest ona zazwyczaj prosta w utrzymaniu w czystości, dzięki niechłonącemu materiałowi, a do tego ma ciekawy design.

Na dziecięcych fotelach obrotowych często widnieją wizerunki postaci z bajek czy na przykład motywy kwiatowe. Mają one także zdecydowanie bardziej jaskrawe kolory, których raczej nie zobaczymy w biurze osoby dorosłej. Jeśli Twoje dziecko jest fanem jakiejś postaci z kreskówki, z pewnością prezent w postaci fotela z nadrukiem na tkaninie będzie strzałem w dziesiątkę.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze fotela dla dziecka?

Oczywiście na dopasowanie do biurka. Przy zakupie sprawdź dokładnie wymiary — szczególnie wysokość siedziska i szerokość, by mieć pewność, że fotel można spokojnie wsunąć pod blat biurka. Twoje dziecko powinno mieć swobodę ruchów podczas siedzenia, dzięki czemu będzie mu dużo wygodniej. Sprawdź także, czy krzesło już przy zakupie nie skrzypi, jest stabilne i solidne. Zobacz, czy ma możliwość odchylania oparcia, podparcie dla odcinka lędźwiowego kręgosłupa i czy kółka pozwalają na swobodne przemieszczanie się po niewielkiej powierzchni pokoju.

Jeśli szukasz sprawdzonych foteli obrotowych, zajrzyj do sklepów Black Red White lub na brw.pl. Znajdziesz tam wiele modeli foteli — dla małych użytkowników i nie tylko. Meble tapicerowane, z obiciem z tkaniny, ekoskóry i w całości wykonane z plastiku. Z pewnością znajdziesz model fotela, który spodoba się Twojemu dziecku.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje