środa, 7 grudnia 2022 11:37

Jakie zalety ma wynajem samochodów długoterminowy?

Autor Artykuł sponsorowany
Jakie zalety ma wynajem samochodów długoterminowy?

Potrzebujesz samochodu do pracy albo na co dzień po godzinach, ale nie chcesz kupować go na własność? Teraz masz alternatywę – to wynajem długoterminowy. Na czym polega długoterminowy wynajem samochodów i jakie ma zalety?

Na czym polega wynajem samochodu na długi termin?

Długoterminowy wynajem samochodów jest typem wynajmu, którego okres wynosi najczęściej minimum 1 rok i może trwać do 2, 3, 4 czy nawet 5 lat.

W ramach umowy wynajem aut długoterminowy pozwala najemcy na pozyskanie pojazdu, natomiast wynajmujący, czyli wypożyczalnia samochodowa otrzymuje wtedy za pojazd regularne wpłaty w formie comiesięcznych rat.

Usługa tego typu pozwala przy tym na skorzystanie z wielu dodatkowych opcji, by dzięki nim korzystanie z pojazdu mogło być wygodniejsze.

Wynajem długoterminowy a leasing auta

Wiele osób zastanawia się nad tym, czym różnią się pomiędzy sobą wynajem aut długoterminowy a leasing samochodu. Zasadniczo są to dwa bardzo podobne sposoby finansowania pozyskania pojazdu, przy czym wynajem daje dostęp do dodatkowych usług.

W ramach wynajmu samochodu można między innymi skorzystać z obsługi jak:

rejestracja pojazdu

wykupienie polisy ubezpieczeniowej

prowadzenie serwisów i przeglądów

wymiana opon na letnie, zimowe

obsługa naprawy pojazdu po zdarzeniu drogowym

wynajem samochodu zastępczego

Tymi właśnie czynnościami zajmuje się wypożyczalnia samochodowa, dlatego też najemca nie musi prowadzić ich we własnym zakresie.

To powoduje, że wynajem aut długoterminowy jest bardzo wygodną opcją, która pozwala na skupienie się na korzystaniu z pojazdu, a nie na kwestiach związanych z jego eksploatacją.

Jaki są ceny wynajmu długoterminowego aut?

Gdy natomiast chodzi o koszty, wynajem aut długoterminowy będzie nieco droższy od leasingu, przy czym warto podkreślić, że usługi dodatkowe wymienione powyżej już wchodzą w cenę lub też należy wykupić je jako dodatkowy pakiet.

Miesięczne korzystanie z samochodu w ramach wynajmu długoterminowego rozpoczyna się od około 700 złotych, natomiast w przypadku samochodów prestiżowych, droższych, może ono przekraczać 5000 złotych.

Warto przy tym zaznaczyć, że wynajem aut długoterminowy będzie wymagać wniesienia opłaty początkowej, której wysokość będzie wpływała również na wysokość rat oraz kosztów obsługi.

Podsumowując, wynajem długoterminowy samochodu jest ciekawą alternatywą dla kredytu, leasingu czy kupna auta za oszczędności. Warto sprawdzić oferty w wypożyczalniach, aby wybrać dla siebie najlepszą opcję i korzystać z samochodu wygodnie i bez wysokich kosztów.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka