wtorek, 12 stycznia 2021 12:23

Jakie zalety płyną ze spania na materacu kieszeniowym?

Autor Artykuł sponsorowany
Jakie zalety płyną ze spania na materacu kieszeniowym?

Chciałbyś kupić materac, na którym wyśpisz się wygodnie i wstaniesz wypoczęty? Wybierz materac kieszeniowy. Jest to nowoczesny materac sprężynowy, który nie trzeszczy i nie uwiera w plecy, tak jak tradycyjne materace. Dlaczego jest taki niezwykły? Przeczytaj.

Jak zbudowany jest materac kieszeniowy?

Nowoczesny materac kieszeniowy bazuje na warstwie sprężyn, z których każda jest schowana w osobnej kieszeni z materiału. Sprężyny nie są ze sobą połączone, więc każda z nich “pracuje” oddzielnie. Dlatego materac taki posiada kilka stref twardości, w których sprężyny podpierają z odpowiednim naciskiem poszczególne części ciała. Dzięki temu Twoje mięśnie odpoczną, a Ty szybko zapomnisz o porannym bólu pleców. Masz niespokojny sen i obawiasz się, że materac będzie falował za każdym razem, gdy przekręcisz się z boku na bok? Nie martw się o to, bo sprężyny kieszeniowe nie przenoszą drgań, dlatego takie materace z pewnością sprawdzą się w sypialniach małżeńskich. Co więcej, w nowoczesnych materacach Hilding warstwa sprężyn jest osłonięta cienką warstwą pianki i lateksu. Dzięki temu powierzchnia zewnętrzna jest wyrównana, a materac nie jest ani zbyt twardy, ani za miękki. Przykładowy materac kieszeniowy wysokiej jakości to Hilding Zorba. Jego dodatkową zaletą są dwie różne strefy twardości H2 i H3 po obydwu stronach. Materac jest sprzedawany w komplecie ze  zdejmowalnym pokrowcem o właściwościach antyalergicznych. Dodatkową ochronę przed alergenami, wilgocią i bakteriami stanowi warstwa pianki Flexifoam oraz lateksu. Producentem materaca jest Hilding Anders - znana i ceniona marka, należąca do międzynarodowego koncernu, który powstał w Szwecji w 1939 roku. Hilding produkuje też łóżka i akcesoria do wyposażenia sypialni, a oprócz produkcji własnej wspiera technologicznie marki Sleepmed, Curem i Galaxy.

Kup porządny materac i zadbaj o zdrowy kręgosłup

Chcesz zachować zdrowy kręgosłup do późnych lat życia? Pamiętaj o zdrowym stylu życia. Odpowiednia dieta bogata w minerały oraz ruch na świeżym powietrzu to podstawa. Pracujesz fizycznie i musisz dźwigać ciężkie przedmioty? Staraj się przenosić je na paletach z użyciem wózków paletowych. O zapobieganiu schorzeniom kręgosłupa przeczytasz na stronie www.zdrowykregoslup.pl. Równie ważny jest odpoczynek i spanie na odpowiednim materacu. Dopasuj rodzaj i twardość materaca do swojej wagi i ogólnego stanu zdrowia. To ważne, jeśli chcesz wykorzystać sen na regenerację sił i uniknąć porannego bólu pleców. W obecnych czasach coraz więcej ludzi zwraca uwagę na wysoką jakość materacy. Wynika to częściowo z mody na zdrowy styl życia, ale też ze świadomości, że nasze zdrowie i samopoczucie zależy w dużej mierze od nas samych. Dlatego zanim wybierzesz się na zakupy do sklepu z wyposażeniem wnętrz, najpierw przeczytaj, na przykład na stronie www.veronique.pl, co inni kupują i jakie sprawdzone produkty polecają.

Komu można polecić spanie na materacu kieszeniowym?

W zasadzie wszystkim, którzy lubią spać na sprężystym materacu o średniej twardości, który nie pochłania wilgoci i jest przyjazny dla alergików. Materac kieszeniowy to ulepszona wersja tradycyjnych materacy sprężynowych, które uchodziły za zdrowe i wytrzymałe. Jeśli chcesz, aby materac był wygodny i zdrowy dla kręgosłupa, to postaw na sprawdzoną markę i wysoką jakość. Spośród materacy kieszeniowych Hilding warto polecić także modele Hilding Step, Hilding Tango i Hilding Fandango. Z tak szerokiej oferty na pewno każdy wybierze produkt, który spełni jego oczekiwania.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje