piątek, 30 sierpnia 2019 21:33

Jaskinia Wielka Śnieżna. Ratownicy dotarli do ciał poszukiwanych grotołazów

Autor Mirosław Haładyj
Jaskinia Wielka Śnieżna. Ratownicy dotarli do ciał poszukiwanych grotołazów

Portal TVN24.pl opublikował informację o dotarciu ratowników TOPR-u do ciał obydwu grotołazów w Jaskini Wielkiej Śnieżnej.

Informację przekazał dyżurny ratownik TOPR Marcin Józefowicz. Jak podaje portal w wydanym komunikacie można przeczytać, że "Ciała bez oznak życia znajdują się koło siebie w miejscu wcześniej określonym przez TOPR jako najbardziej prawdopodobne".

Więcej informacji o akcji w Jaskini Wielkiej Śnieżnej zostanie przekazanych przez TOPR w sobotę w godzinach popołudniowych.

W czwartek 15 sierpnia, sześciu grotołazów zeszło do tatrzańskiej Jaskini Wielka Śnieżna. W tzw. Przemkowych Partiach, na głębokości ok. 500 m ich grupa została rozdzielona przez wodę, która zalała część niskiego korytarza o długości ok. 20 m. Dwóch grotołazów zostało odciętych. Pozostali członkowie wyprawy w sobotę rano nawiązali z nimi kontakt, a następnie ruszyli po pomoc. Ostatni kontakt głosowy z zaginionymi ich towarzysze mieli w sobotę w nocy, ok. godz. 2:00. TOPR o zdarzeniu w sobotę 17 sierpnia późnym popołudniem natychmiast rozpoczynając akcję poszukiwawczo-ratowniczą.

Inf.: TVN24.pl

Podhale - najnowsze informacje