środa, 23 marca 2022 11:09

Jazda na podwójnym gazie zakończyła się na ogrodzeniu prywatnej posesji

Autor Katarzyna Jamróz
Jazda na podwójnym gazie zakończyła się na ogrodzeniu prywatnej posesji

Wyczuwalna woń alkoholu, brak logicznego wypowiadania się na temat zaistniałej sytuacji spowodowało, że policjanci pomimo braku wyniku badania na zawartość alkoholu, zdecydowali o zatrzymaniu uprawnień do kierowania. 52-latkowi pobrano krew. Wszystko wyjaśni się w wszczętym właśnie postępowaniu.

W sobotnie popołudnie (19 marca) dyżurny tarnowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Łęgu Tarnowskim. Wynikało z niego, że kierowca samochodu osobowego wypadł z drogi i zniszczył ogrodzenie jednego z domów przy drodze wojewódzkiej 973. Gdy na miejscu pojawili się policjanci pomoc była już udzielana rannemu mężczyźnie przez załogę pogotowia ratunkowego. Wstępne badanie trzeźwości poszkodowanego kierowcy urządzeniem AlkoQuant, wskazało na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Określenie jednak wielkości tego stężenia będzie możliwe dopiero po przeprowadzeniu badań laboratoryjnych, gdzie została przekazana pobrana krew. Mężczyzna z urazem nogi, pod opieką ratowników medycznych trafił do tarnowskiego szpitala, gdzie zajęli się nim lekarze.

– Policjanci na miejscu, z relacji świadków oraz zabezpieczonych śladów, ustalili okoliczności tego zdarzenia drogowego. Kierowca osobowego renault na jednym z zakrętów nie dostosował prędkości do warunków drogowych i stracił panowanie nad kierowanym pojazdem. W wyniku tego wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie domu jednorodzinnego, niszcząc betonowy murek oraz metalowe jego przęsła na długości ponad 12 metrów

– informuje policja.

Samochód został zabezpieczony na parkingu, a policjanci zatrzymali jego dowód rejestracyjny. Ponadto wszczęte zostało postępowanie w związku ze darzeniem drogowym, prowadzeniem pojazdu po alkoholu oraz zniszczeniem mienia.

wypadek Tarnów Małopolska samochód
Jazda zakończona na ogrodzeniu prywatnej posesji / Fot.: KMP Tarnów

Inf./Fot.: KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje