czwartek, 20 lutego 2020 11:45

Jedziesz przez Wielkopolskę? Od marca będzie drożej!

Autor Tomasz Stępień
Jedziesz przez Wielkopolskę? Od marca będzie drożej!

Od 2 marca idą w górę stawki za przejazd płatnymi odcinkami autostrady A2 Nowy Tomyśl – Konin.

Od godziny 6.00 rano obowiązujące od tego dnia stawki za przejazd każdym z trzech 50-kilometrowych odcinków autostrady pomiędzy Nowym Tomyślem a Koninem, zawierająca 23 proc. podatku VAT, będzie wynosić:

22 PLN - Kat. 1 (motocykle i pojazdy osobowe o dwóch osiach)

33 PLN - Kat. 2 (pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami)

50 PLN - Kat. 3 (pojazdy samochodowe o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami)

77 PLN - Kat. 4 (pojazdy samochodowe o więcej niż̇ trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami)

220 PLN - Kat. 5 (pojazdy ponadnormatywne)

- Nowy cennik odzwierciedla realne koszty utrzymania autostrady wynikające z realizacji niezbędnych inwestycji poprawiających komfort i bezpieczeństwo podróżnych, obsługi kredytów, a także z powodu mocno rosnącej inflacji – tłumaczy zarządzająca trasą spółka Autostrada Wielkopolska.

Wynika z tego, że za przejazd 150-kilometrowym odcinkiem A2, jadąc samochodem osobowym, zapłacimy 66 zł, czyli o 6 złotych więcej, niż do tej pory.

Fot: autostrada-a2.pl

Polska

Polska - najnowsze informacje