poniedziałek, 29 stycznia 2024 08:53

Jego gest przejdzie do historii. Wpłacił 100 tys. zł na WOŚP. Wiemy, kim jest hojny darczyńca

Autor Karolina Kurando
Jego gest przejdzie do historii. Wpłacił 100 tys. zł na WOŚP. Wiemy, kim jest hojny darczyńca

W niedzielę, 28 stycznia, na krakowskim Rynku Głównym miała miejsce nietypowa sytuacja. Hojny darczyńca wpłacił 100 tys. zł do WOŚP-owych puszek. Jego gest przejdzie do historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jak co roku, wolontariuszki i wolontariusze, nie zniechęceni zimowymi warunkami atmosferycznymi, zbierali do charakterystycznych puszek datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Niezwykła sytuacja spotkała dwie wolontariuszki stacjonujące przy Sukiennicach na Rynku Głównym. Starszy mężczyzna wrzucił do ich skarbonek 100 tys. zł w stuzłotowych banknotach. Twierdził, że okrągłą sumę zbierał przez trzy lata. Darczyńca w tamtym momencie nie ujawnił swojej tożsamości.

Hojny gest anonimowego darczyńcy

— Na e-maila Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie wpłynęła wiadomość od naszego czytelnika Oliwiera, w której poinformował nas o nietypowej sytuacji na krakowskim Rynku Głównym. W trakcie tegorocznego, 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do wolontariuszy podszedł starszy Pan, którego hojność przekroczyła wszelkie oczekiwania. Senior przekazał aż 100 tysięcy złotych do puszek wolontariuszy – napisał na swojej stronie na Facebooku Kraków 112. Opublikowane zostało również zdjęcie z tajemniczym mężczyzną, który imponującą kwotą obdarował wolontariuszki kwestujące razem z psami rasy golden retriever. Zwierzęta są pomocnikami krakowskich wolontariuszy od 2016 r.

#WOŚP Na e-maila Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie wpłynęła wiadomość od naszego czytelnika Oliwiera, w...

Opublikowany przez Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie Niedziela, 28 stycznia 2024

Kim tak naprawdę jest darczyńca?

Anonimowy darczyńca wkrótce ujawnił swoją tożsamość – w Internecie. Jak się okazało, ogromną kwotę na WOŚP wpłacił nie starszy mężczyzna, ale popularny youtuber, Budda, znany ze swojej filantropijnej działalności. Na jego kanale na YouTube pojawił się film zatytułowany Wrzuciłem 100,000 ZŁ do puszki WOŚP... Jako dziadek(?) Ukryta Kamera, Reakcja wolontariuszy (serio), na którym uwieczniono nie tylko sam moment wrzucenia pieniędzy do puszek (banknotów było tak dużo, że nie zmieściły się do jednej), ale również przygotowania do zrealizowania planu, w tym m.in. charakteryzację Buddy.

Ile WOŚP zebrał w tym roku?

Tuż przed północą Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podała informację o kwocie zebranej w tym roku: 175 426 813 zł. Ostateczny wynik tegorocznej akcji poznamy pod koniec marca, po zakończeniu trwających jeszcze licytacji i inicjatyw na rzecz WOŚP.

Źródło zdjęcia głównego: Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie/Facebook

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka