wtorek, 20 grudnia 2022 14:40

"Jest Pan wzorem do naśladowania". Gdy kierowca MPK go zobaczył, od razu ruszył z pomocą

Autor Mirosław Haładyj
"Jest Pan wzorem do naśladowania". Gdy kierowca MPK go zobaczył, od razu ruszył z pomocą

Do zdarzenia doszło we wtorkowy poranek na przystanku Imbramowska. Kierowca miejskiego autobusu pomógł seniorowi, który się przewrócił.

Na ręce MPK wpłynęła pochwała dotycząca zachowania jednego z kierowców. Mężczyzna, widząc, jak senior przewraca się na przystanku, postanowił ruszyć z pomocą.

Poniżej treść listu pasażerki, pani Sylwii.

Dzień dobry,
Chciałabym pogratulować obywatelskiej postawy reprezentowaną przez Państwa Kierowcę, który kursuje dzisiaj (18 grudnia) autobusem nr 172, HY 756. W dniu dzisiejszym na przystanku  Imbramowska, około godz. 11:15 starszy mężczyzna przewrócił się na przystanku. Pan Kierowca wykazał się wysokim poziomem kultury i empatii, wyszedł z autobusu, wraz z drugim pasażerem pomógł mężczyźnie wstać i usiąść pod wiatą przystankową. Dodatkowo wezwał pomoc medyczną, ponieważ mężczyzna ledwo kontaktował. To była również lekcja dla innych pasażerów, bo pomimo protestu kilku osób że stoimy, czekamy - Pan Kierowca powiedział znamienne słowa: „ To jest też człowiek, któremu należy pomóc, a kilka minut nas nie zbawi”.Panie Kierowco, przywraca Pan nadzieję w ludzi. Jest zimno, nie bądźmy obojętni na krzywdę drugiego człowieka - pomagajmy! Jest Pan wzorem do naśladowania
Kraków

Kraków - najnowsze informacje