czwartek, 9 stycznia 2020 11:11

Jest pierwsza zagraniczna kapela, która zagra na Pol'and'Rock Festival

Autor Tomasz Stępień
Jest pierwsza zagraniczna kapela, która zagra na Pol'and'Rock Festival

Dropkick Murphys to pierwsza zagraniczna kapela, która zagości na Dużej     Scenie nadchodzącego Pol'and'Rock Festival. Kapela aktualnie pracuje nad     materiałem na nową płytę, która ma się ukazać jesienią 2020 roku. Pierwszy singiel z dziesiątego albumu Dropkick Murphys zadebiutuje 31 stycznia.

Założona przez basistę Kena Caseya w 1996 roku kapela wywodzi się z Bostonu i czerpie inspirację z życia lokalnej społeczności irlandzkiej. Dropkick Murphys łączą hardcore punk z celtyckim folkiem. Brzmienie tej kapeli to połączenie hardcore’u, czyli szybszej, bardziej intensywnej i agresywnej odmiany muzyki punkowej z irlandzką muzyką ludową. Tradycyjne instrumenty używane do tworzenia celtyckiego folku: bodhrán (irlandzki bęben obręczowy), tin whistle (flatożet) czy dudy towarzyszą gitarom eklektycznym i perkusji podczas powalających występów na żywo kapeli. Folkowe szanty w wykonaniu Dropkick Murphys nabierają mocy. Jednym z najbardziej znanych utworów kapeli jest pełen napięcia "I’m Shipping Up to Boston", który został wykorzystany przez Martina Scorsese w Oskarowym filmie Infiltracja.

Dropkick Murphys mają na koncie dziewięć albumów, przy czym cztery     najnowsze płyty ukazały się za sprawą niezależnej wytwórni należącej do     zespołu. Od czasów występów w lokalnych bostońskich pubach, zespół zagrał     ponad 5 000 koncertów i zagościł na znakomitych europejskich festiwalach     takich jak Download, Hellfest Open Air i Rock am Ring.

Członkowie Dropkick Murphys znani są z tego, że na scenie dają z siebie wszystko, a ich energiczne, rytmiczne numery porywają publiczność do gorączkowego pogo. Po tym, jak festiwalowa publiczność przyjęła występy Flogging Molly (21. Przystanek Woodstock) , Finnegan’s Hell (21. i 22. Przystanek Woodstock) czy The Rumjacks (22. Przystanek Woodstock), którzy grają punka zainspirowanego irlandzkim folkiem wiemy, że Dropkick Murphys spotkają się z żywiołowym przyjęciem.

Skład kapeli:
Ken Casey, Matt Kelly, Al Barr, James Lynch, Tim Brennan, Jeff     DaRosa.

Kultura

Kultura - najnowsze informacje