czwartek, 4 listopada 2021 10:28

„Jest prawdziwym autorytetem” - bocheński dyrektor z nagrodą od Ministra Edukacji i Nauki

Autor Mirosław Haładyj
„Jest prawdziwym autorytetem” - bocheński dyrektor z nagrodą od Ministra Edukacji i Nauki

W środę (3 listopada) w Starostwie Powiatowym w Bochni Jan Balicki Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Bochni otrzymał nagrodę Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Wyróżnienie wręczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Szkolnictwa Wyższego Włodzimierz Bernacki.

W tym roku Jan Balicki świętuje jubileusz 40-lecia pracy. Okazją do wręczenia wyróżnienia było posiedzenie Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki Rady Powiatu w Bochni. Jak podkreślał Włodzimierz Bernacki, ostatnie dwa lata to spore wyzwanie nie tylko dla uczniów i nauczycieli, ale również dla dyrektorów.

Dla swoich uczniów jest Pan prawdziwym autorytetem, który każdego dnia pomaga im zrozumieć otaczający ich świat, a także przygotowuje do wejścia w dorosłe życie. Dzięki Pana zaangażowaniu Zespół Szkół nr 1 w Bochni, szkoła o wieloletnich tradycjach, poszerza swoją ofertę edukacyjną, dostosowując ją do oczekiwań młodych ludzi

— gratulował wyróżnionemu Starosta Bocheński Adam Korta.

Podczas komisji Włodzimierz Bernacki omówił aktualne prace, jakie prowadzi Ministerstwo Edukacji Narodowej i Szkolnictwa Wyższego w zakresie prawa oświatowego i Karty Nauczyciela. Członkowie komisji przedstawili najważniejsze problemy związane z funkcjonowaniem szkół i edukacji.

Inf. i foto: Starostwo Powiatowe w Bochni

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje