środa, 4 września 2019 15:50

Jeździł samochodem po Krakowie i „zgarniał” co cenniejsze rowery

Autor (red)
Jeździł samochodem po Krakowie i „zgarniał” co cenniejsze rowery

Krakowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież sześciu sztuk rowerów. 27-latek od kwietnia do sierpnia br. jeździł samochodem dostawczym po różnych rejonach Krakowa, wypatrywał co cenniejsze jednoślady, które następnie zabierał, pakował do samochodu dostawczego i zastawiał w lombardach lub sprzedawał.

Kilka dni temu około godz. 15.30 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Krakowie otrzymał informację dotyczącą kradzieży roweru na terenie Krowodrzy. Złodziej, który najpierw przeciął linkę, a następnie wrzucił jednoślad do samochodu dostawczego i pospiesznie odjechał z miejsca.

Policjanci z Komisariatu Policji IV w Krakowie przyjechali pod wskazany adres, zebrali niezbędne informacje i jeszcze tego samego dnia złapali mężczyznę.

Jak się okazało 27-letni mieszkaniec Krowodrzy miał na swoim koncie także inne kradzieże rowerów. Mężczyzna jeździł po ulicach Krakowa, wypatrywał co cenniejszych łupów, pokonywał zabezpieczenia i zabierał rowery, następnie pakował je do samochodu dostawczego i pospiesznie odjeżdżał.

W ten sposób łupem złodzieja padło sześć rowerów, których łączna wartość wynosi co najmniej 7 000 zł. Amator cudzej własności działał głównie w rejonie Krowodrzy. Skradzione jednoślady 27-latek w przeważającej większości zastawiał w lombardach.

Mężczyzna odpowie karnie za kradzież, jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

info i fot: KMP w Krakowie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje