środa, 12 lutego 2020 09:28

Jonizator wody – fakty i mity

Autor Głos 24
Jonizator wody – fakty i mity

Eksperci z zakresu zdrowego żywienia czy dermatologii wskazują, że woda jonizowana ma korzystny wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu.

Zastanawia jednak fakt, na ile takie twierdzenia mają solidne podstawy dowodowe, a jak bardzo są to jedynie przypuszczenia albo doskonały chwyt marketingowy producentów urządzeń do jonizacji. Przedstawiamy fakty oraz mity w zakresie jonizacji wody. Dzięki tej wiedzy z nas będzie mógł podjąć racjonalną decyzję w zakresie nabycia jonizatora wody czy też butelki do jonizowania wody.

Jonizacja wody – fakty

Urządzenia, które jonizują wodę, sprawiają, że woda staje się alkaliczna. Co to oznacza w praktyce? Wiadomo już od dawna, że taka jest zdrowia i wykazuje dobroczynne właściwości dla ludzkiego organizmu.

Przede wszystkim butelka filtrująca czy inne naczynie z filtrem oczyszczającym i zmieniającym zasadowość wody, sprawiają jednocześnie, że spożywana woda zostaje lepiej przyswojona oraz wchłaniana przez cały organizm. Następuje więc proces intensywnego nawodnienia, co prowadzi między innymi do optymalnego nawilżenia skóry.

Kolejny fakt, który jednocześnie jest ogromnym atutem naczyń z filtrem, takich jak butelka do wody poddawanej jonizacji, to ten, który wiąże się z procesami metabolizmu ludzkiego organizmu. Okazuje się, że woda kwasowo-zasadowa korzystnie działa na cały układ pokarmowy, usprawnia trawienie, przyczynia się do szybszego spalania tkanki tłuszczowej.

Niezaprzeczalną zaletą jest również to, że woda zjonizowana oczyszcza organizm z toksyn, również z tych, które zalegają od dawna. Usuwa wolne rodniki, bakterie, związki chemiczne. Sama woda zostaje również takich składników pozbawiona.

Jonizacja wody – mity

Osoby, które korzystają z butelek filtrujących, które zmieniają jednocześnie zasadowość wody, powinny zwrócić uwagę, że wszystkie jej atuty występują wtedy, gdy wodę spożywa się odpowiednio. Mitem jest na przykład to, że wystarczy wypić zawartość butelki wody zjonizowanej w jednej porcji, by nawodnić organizm. Takie działanie może zostać wykazane jedynie wtedy, gdy woda będzie pita często i małymi łykami. Ta sama zasada dotyczy procesów metabolicznych, odchudzających czy oczyszczających z toksyn.

Sami eksperci potwierdzają jednoznacznie, że butelka z filtrem jonizującym naprawdę działa i warto zrealizować tego rodzaju inwestycję, natomiast trzeba patrzeć na jakość filtra. Najlepsze są te węglowe z kryształem górskim. Takie wystarczają na rok, po czym należy go wymienić na nowy. Aby utrzymać sam filtr w najlepszej aktywności, warto go czyścić wodą z octem raz w tygodniu.

Artykuł powstał na podstawie informacji ze strony: MocSokow.pl - oficjalny dystrybutor i-Water w Polsce

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje