czwartek, 20 lutego 2020 13:18

Jubiluszowe tourne rozpoczęli od Gdowa

Autor Marzena Gitler
Jubiluszowe tourne rozpoczęli od Gdowa

W piątek 14 lutego, w walentynkowy wieczór w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie wysąpili Skaldowie - legendarny zespół, który właśnie obchodzi 55-lecie istnienia. Skaldowie rozpoczęli swoją trasę koncertową właśnie od Gdowa, gdzie przed laty urodził się lider zespołu, kompozytor największych przebojów - Andrzej Zieliński.

Koncert rozpoczął gość specjalny - Marek Piekarczyk. Publiczność gorąco przywitała byłego wokalistę zespołu TSA, obecnie jurora muzycznych programów telewizyjnych. W gdowskiej hali zabrzmiały zarówno utwory rockowe i jak te bardziej liryczne z repertuaru bocheńskiego artysty.

Skaldowie podbili serca publiczności śpiewając zarówno stare, wszystkim dobrze znane przeboje jak również nowsze utwory pochodzące z płyt: "Harmonia świata" i "Oddychać i kochać". Na scenie muzykom towarzyszyły dzieci Jacka Zielińskiego, Gabriela, która śpiewała razem z tatą oraz Bogumił, który grał na gitarze. Dodatkową atrakcją była prezentacja, przypominajaca zdjęcia Skaldów z początków ich działalności oraz stare teledyski, które towarzyszyły wykonywanym na żywo utworom.

Na zakończenie spotkania jeszcze raz zaśpiewał Marek Piekarczyk, tym razem wykonując piosenkę Skaldów "Nie widzę Ciebie w swych marzeniach".

Po koncercie fani mogli zakupić płyty zespołu oraz zdobyć autograf Jacka Zielińskiego.

W rolę konferansjera wcielił się Wacław Krupiński, dziennikarz i autor książek, redaktor działu kultury „Dziennika Polskiego”.

Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas i Dyrektor Centrum Kultury Wioleta Chmiela złożyli Skaldom jubileuszowe życzenia, gratulacje oraz podziękowali artystom za wyjątkowy koncert i dotychczasową współpracę.

Przypomnijmy, że Andrzej Zieliński jest honorowym obywatelem Gdowa. Co roku Centrum Kultury w Gdowie organizuje Festiwal Piosenek Andrzeja Zielińskiego, a sam Artysta przewodniczy jury konkursowemu.

inf. i foto: CK w Gdowie

Wieliczka - najnowsze informacje