środa, 3 lipca 2019 14:26

Kalina Rędziny. Przyjdź na piknik i pomóż małemu Piotrusiowi

Autor Mirosław Haładyj
Kalina Rędziny. Przyjdź na piknik i pomóż małemu Piotrusiowi

Kółko Rolnicze w Kalinie Lisiniec, oraz Sołtys i Rada Sołecka Kaliny Rędziny zapraszają na III Piknik Sportowo Charytatywny, który odbędzie się 7 lipca o godz. 13:00 w Kalinie Rędziny na Placu z Altaną.

W programie znalazł się m. in.: wykład "Bezpieczne wakacje", pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu OSP Bukowska Wola, oraz różnego rodzaju i gry konkurencje sportowe. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali dmuchany plac zabaw. Wydarzenie swoimi występami uświetnią Sekcja taneczna CKiS (Emma Jurkowska) oraz Studio wokalne "ESTRADA". O godzinie 18:30 odbędzie się koncert. W trakcie trwania pikniku nie zabraknie grillowanych przekąsek i kącika ze słodkimi specjałami. Ponadto będzie można wziąć udział w grze "Losy szcześcia". Piknik odwiedzi też Grupa Motocyklowa "Gryf" Miechów a także dorożki konne "Tomasz i Paweł Pełka".

W trakcie Pikniku prowadzona będzie zbiórka publiczna "Pomoc dla Piotra", chłopca z Kaliny Lisiniec. Piotruś urodził się 29 kwietnia 2014 roku z rozszczepem kręgosłupa lędźwiowo krzyżowego, wodogłowiem, porażeniem wiotkich kończyn dolnych i zwieraczy. Dzielny maluch przebył wiele operacji, w pierwszej dobie zamknięcie przepukliny oponowo- rdzeniowej, wszczepienie zastawki komorowo-otrzewnowej, wymianę zastawki ze względu na utrzymującą się gorączkę która trwała blisko 10 miesięcy. Dziecko wymaga stałej rehabilitacji oraz częstych wizyt u wielu specjalistów.

Fot. i inf: UMiG Miechów

Miechów - najnowsze informacje