środa, 5 sierpnia 2026 06:48, aktualizacja 2 godziny temu

Karambol na S7 w Krakowie. Pięć pojazdów zderzyło się, trasa zablokowana

💬Komentarze
Grafika "Pilne"
Grafika "Pilne" / Głos24

Środowy poranek przyniósł ogromne utrudnienia na drodze ekspresowej S7 w Krakowie. Na pasie w kierunku Nowej Huty zderzyło się pięć pojazdów. Jezdnia została całkowicie zablokowana, a za miejscem zdarzenia szybko utworzył się duży korek.

W skrócie:

  • zderzyły się cztery samochody osobowe i ciężarówka,
  • jezdnia S7 w kierunku Nowej Huty jest zablokowana,
  • na miejscu pracują służby,
  • utrudnienia mogą potrwać do około godz. 10.15.

Do zdarzenia doszło w środę, 5 sierpnia, około godz. 7.45 na krakowskim odcinku drogi ekspresowej S7. Rozbite pojazdy zablokowały jezdnię prowadzącą w kierunku Nowej Huty. Na miejsce skierowano służby ratunkowe. Kierowcy muszą liczyć się z bardzo dużymi utrudnieniami i szybko rosnącym korkiem.

Na razie nie podano oficjalnych informacji o osobach poszkodowanych ani o przyczynach zderzenia. Według wstępnych przewidywań drogowców utrudnienia mogą potrwać do około godz. 10.15. Informacje mogą się jeszcze zmienić wraz z postępem działań służb.

To nie koniec porannych utrudnień

Niemal w tym samym czasie do kolejnego zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulicy Igołomskiej z trasą S7. Uczestniczył w nim samochód osobowy. Na miejscu pracują strażacy oraz zespół ratownictwa medycznego.

Straż pożarna zabezpiecza miejsce zdarzenia i kieruje ruchem. Sytuacja może dodatkowo komplikować przejazd w tej części Krakowa, zwłaszcza że na drogach rozpoczyna się poranny szczyt komunikacyjny. Służby apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Obserwuj nas w Google News

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka