piątek, 14 stycznia 2022 08:55

Kartony tekturowe do przeprowadzek - kilka porad dla użytkowników

Autor Artykuł sponsorowany
Kartony tekturowe do przeprowadzek - kilka porad dla użytkowników

Pakowanie swojego dobytku by przeprowadzić się do nowego miejsca, to naprawdę uciążliwe i wyczerpujące zajęcie. Potrafi zająć dużo czasu oraz zaangażować nie mniej sił i energii. By mieć pewność, że zadanie to wykonasz bez większych problemów, warto stosować odpowiednie kartony dedykowane do przeprowadzek. Ich kompaktowe rozmiary oraz solidna konstrukcja ułatwiają przechowywanie dużej ilości obiektów oraz ich przeniesienie w nowe miejsce. Poniżej udzielamy kilku porad w temacie stosowania kartonów tekturowych. Dowiesz się jakie są najważniejsze zasady ich pakowania oraz jak należy je stosować, by maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Wybór kartonów oraz ich najważniejsze parametry

Zacznijmy od tego, że poszczególne przedmioty warto umieścić w odmiennych kartonach do przeprowadzek. Wszystko zależy od ich rozmiarów, kształtów oraz przede wszystkim - ciężaru. Do przedmiotów lekkich oraz o średniej wadze - takich jak ubrania, lekkie sprzęty elektroniczne, produkty spożywcze, akcesoria łazienkowe, ozdoby - możesz zastosować karton tekturowy trzywarstwowy. Powinien w zupełności wystarczyć do przenoszenia tego typu obiektów.

Do przenoszenia książek, zastawy stołowej, ciężkich sprzętów elektronicznych oraz innych bardziej wymagających obiektów, warto stosować kartony o ściankach pięciowarstwowych. Kartony yaki posiadają specjalne wzmocnienia, które uniemożliwiają ich zerwanie nawet w przypadku silnego nacisku sił fizycznych. Są także odporne na zadrapania, przebicia oraz gniecenie się. Możesz w nich przenosić także przedmioty o odstających i ostrych krawędziach, których umieszczenie w kartonie trzywarstwowym groziłoby jego zerwaniem. Kartony trzy- i pięciowarstwowe oferuje niemal każda hurtownia kartonów.

Selekcjonowanie i grupowanie przedmiotów - czyli przeprowadzka w praktyce

Jeśli zgromadziłeś już potrzebne kartony, wówczas należy zabrać się za ich pakowanie. Warto rozpocząć od grupowania przedmiotów, dzieląc je na kilka kategorii - według ich ciężaru oraz rozmiaru. Przedmioty wrażliwe, kruche oraz wykonane z materiałów szczególnie wymagających, należy owinąć dodatkową warstwą zabezpieczającą. Niekiedy konieczne może okazać się stosowanie folii bąbelkowej lub innego rodzaju wypełniacza wolnej przestrzeni. W przypadku takich przedmiotów jak zastawa stołowa wystarczą grube arkusze papieru pakowego, którymi przekładaj poszczególne talerzyki i miski.

Oprócz wspomniane folii bąbelkowej pomocne może okazać się zastosowanie także innych materiałów pomocnych w pakowaniu - ścinek papierowych, poduszek powietrznych, chipsów styropianowych. Mogą zostać wykorzystane do wypełnienia wolnej przestrzeni, a tym samym - będą skutecznie amortyzować oddziaływania przechowywanych w kartonach obiektów.

Układanie obiektów w kartonach rozpocznij od tych największych i najcięższych. Następnie, pustą przestrzeń między innymi wypełnij innymi przedmiotami o mniejszym obciążeniu. Nie należy oczywiście przesadzać, nie zawsze warto wypełniać dany karton w 100 procentach. Tym bardziej, że może to uniemożliwić jego zamknięcie lub zaklejenie wierzchnich klap.

Na koniec warto pomyśleć o zabezpieczeniu wierzchu kartonu. Niektórzy korzystają w tym celu z folii klejących lub wybierają kartony posiadające dopasowane zamknięcie. Często jednak nie jest ono niezbędne, a zwykły kartony pozbawiony zamknięcia również może okazać się wysoce przydatny i pomocny w przeprowadzce.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka