piątek, 29 września 2023 10:24

Kidawa-Błońska w Krakowie: Kobiety zmienią Polskę na lepszą, kobiety wygrają te wybory

Autor Patryk Trzaska
Kidawa-Błońska w Krakowie: Kobiety zmienią Polskę na lepszą, kobiety wygrają te wybory

W Parku Wisławy Szymborskiej w Krakowie odbyła się konferencja prasowa z udziałem wicemarszałek Sejmu RP Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, posłanki Jagny Marczułajtis-Walczak, posła Aleksandra Miszalskiego i innych kandydatek z list Koalicji Obywatelskiej w Krakowie. Przedstawiono na niej najważniejsze postulaty Koalicji Obywatelskiej dla kobiet, w tym prawo do bezpiecznego przerywania ciąży, refundacji In Vitro, bezpłatnego znieczulenia w trakcie porodu, wsparcia w trakcie powrotu na rynek pracy po urodzeniu dziecka oraz dofinansowania do opieki nad dzieckiem.

Kobiety mają głos i ich zdanie ma znaczenie. Nie jest tajemnicą, że o wyniku październikowych wyborów mogą zadecydować właśnie przedstawicielki płci pięknej. Z sondażu przeprowadzonym przez Instytut Badań Pollster, wykonanym dla „Super Expressu” wynika, że gdyby do urn wyborczych poszły wyłącznie kobiety to: Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby 38,31% głosów, Koalicja Obywatelska – 32,09, Lewicę wskazałoby 11,60%, a Trzecią Drogę 8,43%. Pozostałe komitety w tym Konfederacja, nie przekroczyłyby progu wyborczego.

To pokazuje, że kobiety i ich prawa będą jedną z kluczowych kwestii podczas trwającej od kilku tygodni kampanii wyborczej. Dzisiaj w Krakowie o tym mówiły wicemarszałek Sejmu RP z ramienia Koalicji Obywatelskiej – Małgorzata Kidawa-Błońska oraz posłanka KO Jagna Marczułajtis-Walczak, podczas specjalnej konferencji pt. "Kobiety na wybory".

– W tych wyborach kobiety będą miały wielki wpływ na to, kto będzie wybrany (...). Kobiet jest w naszym kraju ponad 51 proc. Chciałabym, żeby każda z pań przypomniała sobie o tym, że 105 lat temu nasze prababki wywalczyły sobie prawo wyborcze, i chciałabym, żebyśmy tego prawa nie zmarnowały, żeby każda kobieta z pełną świadomością poszła na wybory, wybrała zgodnie z sumieniem osobę, do której ma największe zaufanie, tak żeby Polska była bezpieczna. Kobiety zmienią Polskę na lepszą, kobiety wygrają te wybory, dlatego apeluję: idźcie na wybory, wybierajcie mądrze, odważnie i nie bójcie się – apelowała w Krakowie wicemarszałek Sejmu.

Podczas spotkania z mediami przedstawiono też najważniejsze postulaty Koalicji Obywatelskiej dla kobiet, w tym prawo do bezpiecznego przerywania ciąży, refundacji In Vitro, bezpłatnego znieczulenia w trakcie porodu, wsparcia w trakcie powrotu na rynek pracy po urodzeniu dziecka oraz dofinansowania do opieki nad dzieckiem.

fot. Biuro Prasowe Platformy Obywatelskiej

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka