czwartek, 21 października 2021 14:33

Kierowcy mogą już bez remontowych utrudnień poruszać się po wiaduktach w Olkuszu

Autor Głos 24
Kierowcy mogą już bez remontowych utrudnień poruszać się po wiaduktach w Olkuszu

Można już korzystać z dwóch równoległych wiaduktów, na dwóch jezdniach DK94 w  Olkuszu. Po przebiegających nad linią kolejową wiaduktach można się  poruszać bez utrudnień związanych z pracami remontowymi  od czwartku 21 października 2021 r.

Wiadukty wymagały remontu

Remont obu równoległych wiaduktów nad linią kolejową był niezbędny z uwagi na eksploatacyjne zużycie różnych elementów.

Na jezdni w kierunku Bytomia trzeba było wykonać:  nową ściankę zapleczną przyczółka z przesunięciem w stronę Krakowa,  wymienić dylatację modułową, odtworzyć płytę przejściową na dojeździe od  strony Krakowa i kapy chodnikowe w rejonie dylatacji.  Niezbędna była też konserwacja łożysk wiaduktu, wymiana nawierzchni na  płycie wraz z izolacją pomostu oraz wymiana nawierzchni na dojazdach do  mostu.

Na jezdni w kierunku Krakowa do zakresu prac  należały: wymiana wpustu od strony Krakowa, wymiana nawierzchni na  płycie (wraz z fragmentem izolacji płyty) i na dojazdach do obiektu oraz  przy dylatacji od strony Krakowa. Tu też konieczna  była konserwacja łożysk.

Obydwa wiadukty wymagały zabezpieczeń  antykorozyjnych: elementów stalowych konstrukcji nośnej, balustrad,  ekranów oraz elementów żelbetowych.

Trwają prace porządkowe

Do całkowitego ukończenia inwestycji wykonawcy  pozostały tylko prace porządkowe i malowanie antykorozyjne ekranów.  Koszt całego remontu wynosi ponad 2 mln 821 tys. zł.

info i fot: GDDKiA

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje