czwartek, 31 marca 2022 11:30

Kim jest Doctor Strange, komiksowy bohater Marvel Comics?

Autor Artykuł sponsorowany
Kim jest Doctor Strange, komiksowy bohater Marvel Comics?

Doctor Strange to komiksowa postać popularnego wydawnictwa Marvel Comics, która wraz z takimi superbohaterami jak Spider-Man, Hulk, czy Punisher tworzą słynne Marvel Uniwersum. Dla pogłębienia wiedzy i dobrej rozrywki warto zapoznać się również z historią tytułowego doktora, który po tragicznym wydarzeniu w jego życiu podejmuje decyzję o zmianie i wyrusza w podróż, która doprowadza go aż do Tybetu i wyjątkowego spotkania... Kim jest Doctor Strange?

Historia postaci Doctor Strange

Doctor Strange był kiedyś aroganckim, ale cenionym lekarzem – chirurgiem, do czasu aż wypadek samochodowy nie okaleczył nieodwracalnie jego rąk. To przykre wydarzenie bezpowrotnie odebrało mu szanse na powrót do wykonywania tego wymagającego precyzji zawodu. Rehabilitacja się nie powiodła, a medycyna okazała się niepomocna. Zawiedziony Dr Stephen Strange wyruszył w podróż do Tybetu i osiedlił się tymczasowo w Kamar-Taj, fikcyjnej wiosce położonej w Himalajach i znanej z komiksów Marvela. Doctor Strange został tam uczniem Przedwiecznego o imieniu Yao. Uczył się pod jego okiem magii i poznawał niezwykłe tajemnice. Po powrocie do Ameryki osiadł w Nowym Jorku i został mistycznym obrońcą Ziemi jako planety przed wszelkimi zagrażającymi jej siłami zła.

Doctor Strange – Kim jest bohater?

Doctor Strange, a wcześniej po prostu Dr Stephen po swojej wizycie w Tybecie powraca do Nowego Jorku. Dzięki naukom Przedwiecznego Yao posiadł wiele cennych umiejętności, a więc z powodzeniem i zapalczywością zwalcza zagrażające ludziom i planecie niebezpieczeństwo. W zeszytach Marvel Comics przygody Doctor’a Strange’a splatają się również z przygodami innych bohaterów z Marvel Uniwersum. I tak na przykład wraz z Iron Manem (lecz nie tylko), Doctor Strange powołuje do działania sekretną grupę rządzących – Illuminati. Liczne przedsięwzięcia i wypadki dowodzą o jego odwadze i niezwykłych umiejętnościach. Doctor Strange w roli pogromcy sprawdza się doskonale. Na kartach komiksów możemy lepiej odkrywać jego historię i poznać więcej szczegółów.

Marvel Comics – Czy warto czytać komiksy?

Marvel Comics to jedno z czołowych wydawnictw komiksowych. Bohaterowie komiksów Marvela, tacy jak Spider-Man, Hulk, Daredevil zostali także bohaterami wielu hollywoodzkich filmów, tworzących, tzw. filmowe uniwersum Marvela. Skoro wszystkim tak dobrze znane są te postaci, to czy wciąż warto sięgać po komiksy? Otóż naszym zdaniem zdecydowanie warto. Obcowanie ze sztuką komiksu samo w sobie jest ciekawym doświadczeniem, którego każdy powinien zasmakować. Grafiki wykonywane przez znanych i lubianych rysowników przyciągają koneserów komiksów, którzy chętnie kupują wciąż na nowo pojawiające się zeszyty kolejnych serii komiksów. Komiks sprawdzi się dobrze wszędzie tam, gdzie potrzebujemy rozrywki w ciszy, a uwielbiamy oglądać obrazki i poznawać barwne postacie. Komiksowi bohaterowie często są uosobieniem naszych lęków i pragnień. W ofertach znajdziemy komiksy dla dorosłych oraz oczywiście komiksy dla dzieci.

Artykuł napisany we współpracy z ATOM Comics

Kultura

Kultura - najnowsze informacje

Rozrywka