wtorek, 18 lipca 2017 17:01

Kino Letnie! Start juz 21 lipca!

Autor Redaktor Techniczny
Kino Letnie! Start juz 21 lipca!

Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Mielcu oraz Kino Galaktyka Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu zapraszają mieszkańców miasta Mielca na bezpłatne seanse plenerowe Kina Letniego.

W cztery kolejne weekendy od piątku 21 lipca, zaprezentowane zostanie 12 filmów różnych gatunkowo, od komedii po western, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Filmy będą wyświetlane w piątki, soboty i niedziele od godz. 21:15, w parku przy Pałacyku Oborskich, przy ul. Legionów 73. Na miejscu, dla nielicznych widzów będą czekać krzesła, dlatego warto przezornie zaopatrzyć się we własne krzesełka, leżaki, karimaty lub koce do siedzenia. Potrzebne również mogą się okazać środki przeciwko komarom.

W tym roku 4 filmy („Cuda”, „Fanny i Aleksander”, „Jak ojciec i syn”, „Julieta”), które zostaną wyświetlone w niedziele będą jednym z działań w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Zamiast Przemocy – program oddziaływań profilaktycznych z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie”, na które Gmina Miejska Mielec pozyskała środki z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z Programu Osłonowego “Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”. Tematyka filmów dotyczy więzi rodzinnych i komunikacji w rodzinie. Widzowie będą mogli ocenić prawidłowe i nieprawidłowe postępowanie rodziców w relacjach z dziećmi oraz wyciągnąć wnioski do refleksji na podstawie historii bohaterów filmów.

Serdecznie zapraszamy!

UM w Mielcu

Mielec - najnowsze informacje

Rozrywka