wtorek, 12 grudnia 2023 13:20

Kłęby dymu nad Nowym Sączem. W płomieniach stanął budynek mieszkalny [FOTO]

Autor Patryk Trzaska
Kłęby dymu nad Nowym Sączem. W płomieniach stanął budynek mieszkalny [FOTO]

Kłęby dymu nad Nowym Sączem. Na ulicy Węgierskiej w płomieniach stanął drewniany budynek mieszkalny. Opanowanie pożaru trwało ponad trzy godziny.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie. Około godziny 17:20 zastępy JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Biegonice zostały zadysponowane do gaszenia ogromnego pożaru na ulicy Węgierskiej w Nowym Sączu. Kłęby dymu widoczne były w promieniu kilku kilometrów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy przystąpili do gaszenia pożaru. Druhowie zabezpieczyli również przylegający budynek służący do celów gospodarczych, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się żywiołu.

Podczas prac rozbiórkowych i dogaszania pożaru budynku, właścicielka budynku, która wydostała się za zewnątrz jeszcze przed przyjazdem strażaków, zaczęła uskarżać się na złe samopoczucie. Na miejsce zdarzenia przybyła karetka Pogotowia Ratunkowego, której ratownicy przebadali kobietę. Po przebadaniu pozostała ona na miejscu zdarzenia.

Z uwagi na stopień zniszczenia budynku, obiekt zabezpieczono taśmą ostrzegawczą i poinformowano właścicieli o zakazie wstępu do budynku. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały trzy godziny.

fot. JRG nr 2 Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka