czwartek, 7 kwietnia 2022 14:30

Kobiety z Ukrainy golą głowy swoim córkom. Przerażający powód

Autor Norbert Kwiatkowski
Kobiety z Ukrainy golą głowy swoim córkom. Przerażający powód

Barbarzyńskie wręcz czyny rosyjskich żołnierzy sprawiają, że matki starają się na wszelkie możliwe sposoby chronić swoje córki. Ukraińskie kobiety robią to, by jak najbardziej upodobnić ich do chłopców.

Żołnierze Władimira Putina nie mają litości dla nikogo. Tysiące Ukrainek od początku inwazji zostało już zgwałconych. Bezbronne kobiety nie mają szans z przeciwnikiem, dlatego próbują na wszelkie sposoby uchronić swoje córki, które są najmocniej narażone na gwałty.

Ukraińskie kobiety golą głowy swoim córkom, by nie tylko wyglądały jak chłopcy, ale były również mniej atrakcyjne. Powód przeraża, jednak po ponad czterdziestu dniach wojny kompletnie nie zaskakuje. W mediach społecznościowych, co chwilę można natknąć się na tragiczne historie kobiet z kraju objętego wojną.

Na początku kwietnia ukraińskie wojska odbiły z rąk Rosjan podkijowskie miejscowości. Tam, w tym m.in. w Buczy, zarejestrowano skalę okrucieństw wobec ludności cywilnej. Szacuje się, że tylko w tym mieście dopuszczono się ludobójstwa na blisko 400 osobach.

Foto: thegirlwhofellonearth (Matylda Damięcka - Instagram)

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje