poniedziałek, 1 sierpnia 2022 10:04

Kolarka z Limanowej trzecia na Tour de France !

Autor Patryk Trzaska

To historyczny sukces! Katarzyna Niewiadoma wywalczyła trzecie miejsce podczas tegorocznego Tour de France. To kolejny sukces kolarki z Limanowej, która podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Leuven wywalczyła ze startu wspólnego brązowy medal.

Do ostatniego etapu prestiżowego wyścigu Polka podchodziła, jako trzecia w klasyfikacji generalnej i walczyła o utrzymanie pozycji. Niewiadoma jechała mądrze, cały czas utrzymując się w czołówce, szukając swoich szans. Reprezentantka Polski ukończyła ostatni, górski etap na czwartej pozycji. Przed nią znalazły się tylko Annemiek Van Vleuten (triumfatorka całego Tour de France),  Demi Vollering i Silvia Persico. Czwarte miejsce pozwoliło Niewiadomej na utrzymanie trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej i przypieczętowanie jednego z największych sukcesów w karierze.

Przypomnijmy, 27-letnia Katarzyna Niewiadoma pochodzi z Limanowej. Pierwsze kroki w karierze stawiała w Krakowie. W 2015 roku zdobyła brąz w jeździe drużynowej na czas podczas mistrzostw świata. Z kolei w 2021 roku była trzecia podczas wyścigu ze startu wspólnego również na mistrzostwach świata.

Whaaaaaat?! 😵‍💫😍🙌 what an incredible week of racing we had! Thank you everyone for your support!🙌 Thank you @wmncycling @canyon @gozwift @zippspeed @sramroad @oakleybike @letourfemmes