niedziela, 27 lutego 2022 21:34

Koleje Małopolskie przywiozą uchodźców spod granicy

Autor Marzena Gitler
Koleje Małopolskie przywiozą uchodźców spod granicy

Dwa pociągi Kolei Małopolskich czekają w Przemyślu na uchodźców. Ruszą, gdy składy zostaną wypełnione. Przewiozą uchodźców z Przemyśla do Muszyny i Taranowa.

Wojewoda Małopolski zorganizował dwa specjalne składy pociągów Kolei Małopolskich, które pojechały do Przemyśla, aby przewieźć uchodźców do Małopolski. Część miała jechać do Muszyny a około 200 osób miało być zakwaterowanych w Tarnowie i okolicy. Późnym wieczorem okazało się, że pociągi nie wypełniły się i ostatecznie nie odjechały. O sytuacji poinformował prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Wojewoda Maloposki zorganizował specjalne sklady pociagów, które pojechały do Przemyśla, aby przewieźć uchodźców do...

Opublikowany przez Roman Ciepiela Niedziela, 27 lutego 2022

Roman Ciepiela przekazał, że mieszkania nadal są przygotowane do przyjęcia uchodźców. Po stronie ukraińskiej jest 40 kilometrowa kolejka oczekujących, a wiele osób, głównie kobiet pokonuje ten dystans pieszo z dziećmi oraz z podręcznym bagażem. Wolontariusze oczekujący na przyjezdnych na tarnowskim dworcu, deklarowali, że będą nadal gotowi nieść pomoc. Wszyscy zdają sobie sprawę z złożoności sytuacji i wsparcie dla Ukraińców będzie przybierało różne formy. Dziękuję tarnowianom za ofiarność, a wolontariuszy proszę o gotowość do dalszej pomocy - napisał prezydent.

Źródło zdjęcia: UMWM

Małopolska - najnowsze informacje