niedziela, 11 lipca 2021 16:59

Kolejna potężna nawałnica przeszła przez Sądecczyznę! Ogromne utrudnienia na drogach

Autor Aleksandra Tokarz
Kolejna potężna nawałnica przeszła przez Sądecczyznę! Ogromne utrudnienia na drogach

Ulewne deszcze i burze po raz kolejny nadeszły nad Sądecczyznę. Strażacy mają pełne ręce roboty – woda zalała jezdnie, w związku z czym z ogromnymi utrudnieniami na drogach muszą liczyć się kierowcy.

Dąbrowa, Wielogłowy, Kurów. W tych miejscach tworzą się ogromne korki. Jak wynika z map internetowych, oczekiwanie na przejazd wynosi ponad 50 minut. W miejscowości Tęgoborze ulewny deszcz zalał drogę. Tam także przejazd jest utrudniony.

#UWAGA #BURZE ❗⚡Silne burze z ulewnym deszczem przechodzą przez Małopolske ⚡❗Najtrudniejsza sytuacja jest w powiatach...

Opublikowany przez Biecz 998 Niedziela, 11 lipca 2021

Objazdów muszą szukać kierowcy, którzy wybrali się w drogę na przykład do Krakowa. Ogromne utrudnienia występują na trasie DK-75 Brzesko - Nowy Sącz.

Tak wygląda obecnie podróż z Nowego Sącza do Krakowa:

Kolejne utrudnienia czekają na podróżujących DK28 do Gorlic od strony Ropicy Polskiej i Szymbarku. Tam również tworzą się gigantyczne korki.

⚠️ Uwaga podróżujący DK 28 ‼ Na wjeździe do Gorlic od strony Ropicy Polskiej i Szymbarku tworzy się gigantyczny korek. 🚗🚙🚗🚙

Opublikowany przez Gorlice112.pl Niedziela, 11 lipca 2021

Burza nad Sądecczyzną rozpętała się około godziny 17. Wyładowaniom atmosferycznym towarzyszyły silne opady deszczu. Na szczęście tym razem nie było gradu.

Jak informuje IMGW w ostatniej godzinie najwyższe sumy opadu wystąpiły głównie w naszym województwie i sięgnęły 24 mm w Ptaszkowej w gminie Grybów. W tej miejscowości opady nie wyrządziły jednak poważnych szkód.

Poszkodowane zostały jednak inne miejscowości w gminie Grybów. Przejechać nie można między innymi na trasie z Mogilna.

‼️Mogilno - Siedlce ‼️ brak przejazdu ‼️

Opublikowany przez Sądeckie Drogi Niedziela, 11 lipca 2021

- Wszystkie trzy nasz wozy w pełnej obsadzie wyjechały w celu pomocy przy skutkach intensywnego deszczu. Aktualnie działania trwają na terenie całej gminy Korzenna - informują strażacy z OSP Mogilno.

fot. OSP Mogilno

Zalana jest także sama Korzenna. Na miejscu pracują strażacy.

fot. OSP Korzenna

Jak informują Polscy Łowcy Burz bardzo zła sytuacja jest także na terenie gminy Zakliczyn, a także w zlewni rzeki Łubinki przepływającej przez Nowy Sącz. Lokalną powódź odnotowano też w Starym Sączu. Wylaniem grozi ciek Niedźwiedź przepływający przez Porąbkę Uszewską i Dębno. Pogorsza się również sytuacja w niektórych częściach zlewni Białej Tarnowskiej.

W rejonie przestało już padać, ale skutki nawałnicy pozostały - strażacy będą usuwać je prawdopodobnie do późnych godzin. Zwłaszcza, że syreny alarmowe wzywają ich raz za razem. Strażacy odebrali już ponad 120 zgłoszeń z powiatu nowosądeckiego (w całym województwie ponad 210).

Po nawałnicy strażakom i mieszkańcom pomagają policjanci plutonu 4 kompanii prewencji IV krakowskiego Oddziału Prewencji Policji. Wspólnie zabezpieczają domostwa.

Policjanci plutonu 4 kompanii prewencji IV krakowskiego Oddziału Prewencji Policji, wspólnie z strażakami oraz...

Opublikowany przez Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie Niedziela, 11 lipca 2021

fot. Biecz 998

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje