środa, 29 listopada 2023 14:52

Kolejne prace serwisowe w tunelu Trasy Łagiewnickiej: Zmiany w kursowaniu linii autobusowej

Autor Mateusz Łysik
Kolejne prace serwisowe w tunelu Trasy Łagiewnickiej: Zmiany w kursowaniu linii autobusowej

Mieszkańcy Krakowa korzystający z linii autobusowej 608 muszą przygotować się na tymczasowe zmiany w jej trasie. W związku z planowanymi pracami serwisowymi w tunelu Trasy Łagiewnickiej, od nocy 29/30 listopada do nocy 1/2 grudnia 2023 roku, linia 608 będzie kursować objazdem.

Prace serwisowe, które odbędą się pomiędzy ulicami Zakopiańską i Kobierzyńską, wymuszają tymczasową zmianę trasy autobusu. W obu kierunkach linia 608 będzie kursować trasą objazdową przez ul. Brożka, Grota-Roweckiego, Kobierzyńską, Zawiłą, Borkowską, aż do pętli Pod Fortem.

W związku z tymczasową zmianą, nieczynne będą przystanki: Łagiewniki SKA 04 i 06 oraz Krokusowa 01 i 02. W kierunku pętli Pod Fortem, zamiast przystanku Łagiewniki 11, autobusy będą obsługiwać przystanek Łagiewniki 09 (na ul. Brożka). Natomiast w kierunku pętli Os. Na Stoku, autobusy będą zatrzymywać się na przystanku Rostworowskiego 05 (na ul. Kobierzyńskiej).

Rozkład jazdy linii 608 nie ulegnie zmianie, a wszelkie aktualne informacje dotyczące komunikacji miejskiej można znaleźć na stronie internetowej Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie oraz na stronie MPK Kraków.

To już kolejna zmiana trasy linii 608 w tym miesiącu w związku z pracami serwisowymi w tunelu Trasy Łagiewnickiej.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka