piątek, 20 stycznia 2023 22:50

Kolejne zapadlisko w Trzebini!

Autor Mirosław Haładyj
Kolejne zapadlisko w Trzebini!

W piątek (20 stycznia) odkryto w Trzebini kolejne zapadlisko. Tym razem ziemia zapadła się na terenie zalesionym. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

W czwartek informowaliśmy o odkryciu w Trzebini piątego od świąt Bożego Narodzenia zapadliska. W piątek (20 stycznia) odkryto w Trzebini kolejne zapadlisko. Ziemia zapadła się na terenie zalesionym. Zapadlisko powstałe  w rejonie ul. Jana Pawła II ma ok. siedem metrów średnicy i ok. pięciu metrów głębokości.  

Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Zapadliska w Trzebini

O zapadliskach zrobiło się głośno we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy to na terenie cmentarza powstała dziura, która pochłonęła ok. 50 grobów.

[Zdjęcia] Trzebinia: Gigantyczne zapadlisko na cmentarzu. To już 10. w tym roku

Zapadliska, które wciąż pojawiają się w nowych miejscach, są szkodami pogórniczymi spowodowanymi przez działającą w tym mieście od połowy XIX wieku dawną kopalnię węgla kamiennego "Siersza". Pomimo tego, że w latach 1999-2001 zakończyła działalność, do dziś są odczuwalne skutki tej działalności. Ostatnio po wypowiedzi prof. Marka Cały, dziekanem Wydziału Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, który ostrzegał, że może być konieczna ewakuacja mieszkańców, wojewoda małopolski zwołał w Trzebini w trybie pilnym Sztab Kryzysowy. Obecni na nim eksperci zapewniali, że sytuacja jest pod kontrolą i życie nikogo nie jest zagrożone.

Piątkowe zapadlisko na os. Gaj.

Opublikowany przez Osiedle Siersza Piątek, 20 stycznia 2023

Czytaj również:

Kolejne zapadlisko przy cmentarzu w Trzebini
Kolejne zapadlisko pojawiło się tuż przy murze cmentarza w Trzebini - Sierszy. W tym miejscu we wrześniu ubiegłego roku ziemia pochłonęła 60 grobów.

Chrzanów - najnowsze informacje

Rozrywka