czwartek, 14 stycznia 2021 19:00

Kolejni posłowie PiS, których nie obowiązują obostrzenia?

Autor Tomasz Stępień
Kolejni posłowie PiS, których nie obowiązują obostrzenia?

Internauci i media ciągle komentują wyjazd byłej wicepremier Jadwigi Emilewicz na narty wraz z synami, którzy, jak wszystko na to wskazuje jeździli na nartach bez aktywnej licencji ignorując obostrzenia, a już za progiem czeka kolejna afera.

Jak informuje portal o2.pl, dwaj politycy rządzącej partii mimo obostrzeń epidemicznych przy okazji wizyty w regionie wybrali się na mecz siatkarskiej PlusLigi. Ci politycy to wiceminister resortu Aktywów Państwowych, Artur Soboń i były wiceminister energii, Adam Gawęda, a wszystko działo się we wtorek, gdy rozgrywany był mecz pomiędzy Jastrzębskim Węglem a VERVĄ Warszawa. Obu uchwyciło oko kamery.

Jak tłumaczą swoją obecność na meczu? – Byłem we wtorek w Jastrzębiu, przyjechałem zobaczyć inwestycję w Radlinie. Dostałem tez zaproszenie od prezesa Hereźniaka [Jastrzębskiej Spółki Węglowej, sponsora drużyny], aby przekazać podczas meczu z Vervą dobrą informacje dla klubu o uruchomionym tego dnia sponsoringu ze strony spółki - mówi portalowi o2.pl Soboń.

Podobnie Adam Gawęda: – Nie byłem tam jako kibic, tylko jako były wiceminister. Omawialiśmy ważne sprawy związane z kontynuacją współpracy i wsparcia finansowego dla jastrzębskiej drużyny.

W przeciwieństwie do byłej wicepremier, minister Soboń uznał jednak, że jego zachowanie może budzić wątpliwości i przeprosił.

Polska

Polska - najnowsze informacje